×

קומיקס גיבורי גל - תכנית עצמה באמצעות הקומיקס 


  • : חולון
  • : חולון
  • : יצירה ואומנות
  • : ציור
  • : ילדים
  • :
חוג
 יצירה ואומנות, קורס
 יצירה ואומנות, שיעור
 יצירה ואומנות, פעילות יצירה ואומנות - ציור - קומיקס גיבורי גל - תכנית עצמה באמצעות הקומיקס, חולון, ילדים
את תכנית "קומיקס גיבורי גל", פיתחתי בכדי להגיע אל עולמם הפנימי של הילדים המציירים, שאוהבים את עולם גיבורי העל. 
באמצעות גיבורי העל של הקומיקס ויצירת גיבור על משלו, לומד הילד להכיר את חוזקותיו מול חולשותיו, ורוכש מיומנויות וכישורים להתמודדות עם קשיי היומיום שלו. בנוסף, זוכה לקבל כלים נוספים להעצמה רגשית ולהגברת תחושת המסוגלות. במהרה גיבורי העל של הקומיקס וגיבור העל המקורי שייצר, הופכים למצפן המכוון אל ה"מסלול הנכון", הדבר הנכון לעשות מאופיין במאפיינים מוסריים ורציונאליים לגבי השלכות בחירותיו של הילד. במהלך התכנית הילד רוכש מיומנויות לקבלת החלטות, עמידה מול דילמות, חיזוק ערך האחריות האישית והחברתית והגברת תחושת המסוגלות. פירוט התכנית בעמודת "אודות התכנית".
 
"קומיקס גיבורי-גל" -  תכנית העצמה אישית לילדים ומתבגרים העוברת דרך הקומיקס, ומיועדת לילדים עם בעיות רגשיות, ילדים ומתבגרים בסיכון וכן עם ילדים הסובלים מבעיות התנהגות קשות. כמו כן תכנית זו מוצעת לכלל האוכלוסייה, אך אפקטיבית עבור ילדים עם הערכה עצמית נמוכה.
הרעיון לתוכנית נולד מתוך צורך למצוא עבור הילד דרך חלופית לדבר, ולשפר את התקשורת שלו עם הסביבה ועם המבוגר. באמצעות הקומיקס מצליח להביע הילד רגשות ומסרים, ולנו נותר רק "להקשיב" (להבחין בהם בציוריו). לרעיון ראשוני זה הצטרפו מטרות נוספות שהפכו את התוכנית מחוג בעל פוטנציאל, לתוכנית העצמה ייחודית הפועלת באופן בלעדי. בתכנית הילדים לא מרגישים שהם בתכנית העצמה שמטרתה לממש מטרות בנושאים חברתיים ורגשיים, עבורם זהו חוג קומיקס בו לומדים לצייר וליצור סיפורי קומיקס מלא. הילד חווה שיעורים חווייתיים המורכבים ממשחקים, אתגרים, תיאוריות וציורים. בכל ילד מסתתר גיבור ומטרת העל של התכנית היא למצוא את הגיבור הזה