×

התנועה הספונטנית חולון 


 • : חולון, חזית חמש 2
 • : אולם הספורט של בי"ס המגינים
 • : אומנויות לחימה
 • : אומנויות לחימה שונות
 • : כולם
 • :
אומנויות לחימה - אומנויות לחימה שונות - התנועה הספונטנית חולון, חולון, כולם

בית הספר שלנו לאומנות הלחימה בחולון מקיים אימונים קבוצתיים בשיטה המודרנית וו-ווי גונג-פו (Wu Wei Gung Fu), ובעברית, "התנועה הספונטנית".

השיטה נוסדה ע"י תלמיד של ברוס לי בארצות הברית, וכיום עומד בראשה הישראלי אייל קורן. השיטה מודרנית ומדעית, נסמכת על ידע עכשווי, ומשלבת אלמנטים מאומנויות לחימה רבות על מנת ליצור שיטה יעילה ביותר להגנה עצמית ופיתוח אישי משמעותי.

 

השיטה מקנה כלים פשוטים לכל תלמיד ותלמידה להתמודדות עם מצבי לחץ והגנה עצמית, לחיזוק הגוף בצורה נכונה וכוללת, וכן לחיסון הנפש וחידוד הביטחון העצמי.

 

איננו מאמינים בכישרון וידע מקדים.

באמצעות רצון והתמדה ניתן להגיע ליכולות מדהימות!

איך אנחנו עושים את זה?

 

עם ותק של יותר מ-30 שנה בארץ, שיטות לימוד ייחודיות לתנועה הספונטנית, והרבה השקעה במתאמנים, אנחנו יודעים בדיוק כיצד לפתח לאנשים את היכולות המדהימות שכבר טמונות בהם. מבין העקרונות שמובילים אותנו בכך:

 

 •  הלמידה היא הדרגתית כך שהיא מתאימה גם לאנשים ללא רקע בלחימה, אך לעולם לא מפסיקה!
 • קבוצות איכותיות – אנשים ערכיים, חברותיים, תומכים, ואווירה לימודית. 
 • מתאמנים בצורה יסודיתללא קיצורי דרך! התלמידים לומדים להיות המאמנים הבלתי-מתפשרים של עצמם.
 • האימונים משלבים חיזוק גופני וגם חיזוק נפשי – כושר אירובי, עבודת כוח, זריזות, סיבולת, ריכוז, שיווי משקל, מודעות וכל מרכיבי הכושר הגופני - "כוח ללא צדק הרי זו רק אלימות. צדק ללא כוח הוא שום דבר" – מיאמוטו מוסאשי
 •  אימון בלחימה מציאותית - הבדיקה המתמידה של הטכניקה גם במצבי הפתעה ולחץ היא חלק חשוב באימונים.
 • האימונים יעילים וחסכוניים בזמן, כך שקצב הלמידה גבוה.
 • למידת המדע מאחורי התנועה – הידע התיאורטי מאחורי אימון גופני נכון, ביו-מכאניקה רלוונטיות לתנועה, ואפילו תזונה – מועבר לתלמידים כחלק מהאימונים ואף בפעילויות העשרה מחוץ למפגשים הסדירים.

 

מה זה ספונטניות?

 

 היכולת המרכזית שאנחנו שואפים לפתח אצל המתאמנים היא היכולת להגיב בצורה ספונטנית, כלומר בהתאם לנסיבות, ללא תכנון מראש. בצורה זו, האדם חוסך מעצמו תכנון של תנועה, וכך יכול להגיב בצורה מהירה יותר, נכונה יותר, ואפילו לתת תשומת לב לסביבה! 

 

 במצבי הגנה עצמית מציאותיים אין שופטים, חוקים, וציוד מיגון - ולכן אלו לא החזקים ביותר שמנצחים, כי אם אלו המסתגלים בצורה הטובה ביותר לשינויים!

 

אנחנו לא מאמינים בעבודה 'סטרילית' שמונעת מהמתאמנים לחוות מצבי הפתעה, סיבוך טכני, קושי סביבתי, אתגר פיזי, ואפילו תסכול... אלא ההפך, אנחנו מלמדים בצורה הדרגתית כיצד מצבים אלו הם חלק בלתי נפרד גם ממצבי לחימה מציאותיים, וגם מהחיים בכלל, ולכן לומדים באמצעותם ומקבלים כלים רבים להתמודד איתם.

 

 אנחנו מאמינים שדווקא האתגר, הוא המוביל אותנו להשתפר, כשהוא מוצב בשלב הנכון ובמידה הנכונה.

 

 

מה לומדים באימונים?

 

השיטה משלבת אלמנטים מאומנויות לחימה רבות בכדי ליצור אומנות לחימה שלמה, הכוללת פיתוח מיומנויות מתמשך וכולל. מבין אומנויות הלחימה אלו ניתן למנות את הג'ן-פאן גונג-פו והג'יט-קון-דו (הסגנונות של ברוס לי), איגרוף מערבי, ג'יו-ג'יטסו, איגרוף תאילנדי, סמבו, וינג צ'אן (סגנון מודרני של קונג פו), ואף MMA.

 

לפיכך, הלימוד כולל גם עבודת ידיים וגם רגליים, הגנה והתקפה, עבודת עמידה ועבודת קרקע, הטלות, בריחים, התמודדות עם תפיסות ומצבי הגנה עצמית אופייניים, קרבות, התמודדות מול כלי נשק, טווחים משתנים, לחימה פסיכולוגית, למידה של נקודות תורפה, ועוד ועוד.

 

האימונים בקונג פו בחולון מהווים קרקע פורייה לגברים ונשים כאחד ליהנות מאתגרים המשלבים גם תנועה וגם חשיבה, לפתח יכולת אמתית להגנה עצמית מציאותית, לגלות את נקודות החוזק האישיות, לפרוק מתחים, להרגיש תחושת ביטחון, לחזק את הגוף, להוציא אנרגיות, להכיר אנשים תומכים, ולשפר את הבריאות!

 

 

היכן מתקיימים האימונים ומתי? 

  

האימונים מתקיימים בימי ראשון ורביעי באולם הספורט של בית הספר "המגינים"

ברחוב "חזית חמש" מס' 2, שכונת "תל גיבורים", חולון

 

קבוצת ילדים לגילאי 10-13: משעה 18:30עד 19:40

 

קבוצת נוער ובוגרים מתחילה: משעה 20:00 עד 21:30

 

קבוצת נוער ובוגרים מתקדמת: משעה 21:30 עד 22:30