×

ג'וגיטסו ברזילאי ו MMA בירושלים - יורם קליגמן 


  • : ירושלים
  • : ירושלים
  • : אומנויות לחימה
  • : אגרוף תאילנדי
  • : ילדים
  • :
אומנויות לחימה - אגרוף תאילנדי - ג'וגיטסו ברזילאי ו MMA בירושלים - יורם קליגמן, ירושלים, ילדים באימונים תוכלו ללמוד: טכניקות היאבקות ללא חליפה, 
No GI , Submission Wrestling אגרוף וקיק בוקס, ג`יו ג`יטסו ברזילאי, לחימה בשטח פתוח וטכניקות נינג`טסו.
בכל אימון תרגול קרבות אימון (sparring)ודגש על פיתוח היכולות הקרביות ומרכיבי הכושר הגופני.
האימונים מתקיימים באווירה חברית ולא תחרותית בדגש על פיתוח יכולת לחימה גבוהה ושמירה על בריאות המתאמנים.

המדריך- יורם קליגמן בוגר האוניברסיטה העברית בלימודי מזרח אסיה, בעל דרגת חגורה שחורה דאן 4, מאמן מוסמך מטעם מכון וינגייט בעל וותק של למעלה 20 שנה למד בהדרכתו של יוסי שריף והתמחה בג`וגיטסו ברזילאי תחת אלן מוראס ( קרלסון גרייסי ג`וג`יטסו) וכן התאמן התמחה בג`ודו וקיק בוקס 
ליורם נסיון עשיר בלימוד נוער בעל צרכים מיוחדים והדרכת הגנה עצמית לנשים ונערות. 

כל אימון מתחיל בהכנה גופנית דינמית ומקיפה שמכינה את המתאמנים לקראת המאמצים הפיזיים הדרושים לאימון וכן חזרה ותרגול של התנועות והטכניקות הבסיסיות שתורגלו באימונים הקודמים. הכנה גופנית קפדנית הוכיחה את חשיבותה בשמירה על בריאות המתאמנים ובבניית מרכיבי הכושר הנחוצים לאמן הלחימה: כושר אירובי, כושר אנאירובי,סיבולת, גמישות כח וזריזות. 
בסיום ההכנה הגופנית נתרגל טכניקות חדשות או נחזור על הטכניקות של השיעור הקודם לפי תכנית העבודה השנתית. 
תרגולות דינמיות קרביות- לכל טכניקה שנלמדת באימון מותאמת תרגולת דינמית קרבית (Drill) שמלמדת את התרגיל בהקשר הקרבי שלו. תרגולות אלו מאפשרות לתלמידים להכיר את מגבלותיהם, ואת המקומות בהם עליהם לשפר את הטכניקה, ואת הדגשים הספציפיים שהופכים טכניקה ליעילה וברת ביצוע בסיטואציה קרבית אמיתית, כמו כן כיוון שהתרגילים מדמים את החלק הקשה בקרב הם גם דורשים פיזית ולכן משפרים את הכושר של החניכים. 
בכל שיעור נתרגל קרבות אימון Sparring) קרבות אלו יחולקו לפי נושא השיעור קרבות ג`ודו, ג`וגיטסו ברזילאי, היאבקות ללא חליפה וקרבות משולבים הכוללים את כל מרכיבי הקרב. הדגש בקרבות אלו הוא על בטיחות המתאמנים ועל האפשרות להמשיך וללמוד תוך כדי הקרב ולשכלל את היכולות. 
לימוד כלי נשק – במהלך השנה אנו מתרגלים קאטות של חרב יפנית. לימוד הקאטות מהנה במיוחד ותורם מאד לקואורדינציה, תנועה נכונה, ולהבנת רובד התנועה של הקאטות בנינג`יטסו. 
מדיטציה- תרגול קשב וריכוז. בסיום כל אימון נתרגל מס` דקות של ריכוז.

קצב ההתקדמות

תלמידים ותלמידות מדווחים שכעבור שלשה חודשים הכושר שלהם השתפר ובאופן הדרגתי גם תחושת הביטחון בתרגול הטכניקות וקרבות האימון.

כעבור שנה של אימונים רציפים נרכשת יכולת בסיסית טובה והבנה ראשונית של כל מה שדרוש לתרגול אומנות לחימה, השאר תלוי מאד ברצון של התלמיד/ה להתקדם ובהשקעה באימונים נוספים.

בחינות דרגה מתקיימות בזמן הנכון עבור כל תלמיד ולפי הערכת המורה של כל המדדים : הגעה עקבית לאימונים, תרגול בבית, התקדמות טכנית, יכולת גופנית כללית- כושר על כל מרכיביו ויכולת קרבית, לצד בגרות והבנה של רובדים עמוקים יותר של העיסוק באומנות לחימה.

הזמן הממוצע לחגורה שחורה הוא 10 שנים.

גודל הקבוצה

הקבוצה קטנה יחסית ומאפשרת הוראה והדרכה אישיים בין אימון לאימון. 

הציוד הדרוש לאימונים:

מגן שיניים, מגן ברכיים, מגן שוקיים, כפפות אגרוף חליפת אימונים שחורה עבה

אימונים מיוחדים

במהלך השנה מתקיימים אימונים מיוחדים בטבע אימונים אלו מהנים במיוחד מעצם העובדה שהם מתקיימים בחוץ ובאווירה שונה, מעבר לכיף האימונים בחוץ נועדו לתרגל את התלמידים בסוגי שטח השונים מהאולם המרופד במזרונים