×

אמנויות לחימה טיפוליות וכושר - בחדרה 


  • : חדרה
  • : חדרה
  • : מטפלים וחוגים טיפוליים
  • : ספורט שיקומי
  • : ילדים
  • :
מטפלים וחוגים טיפוליים - ספורט שיקומי - אמנויות לחימה טיפוליות וכושר - בחדרה, חדרה, ילדים

כאחד שגדל עם בעיות ADHD \ ADD והתמודד עם בעיה זו במסגרות השונות במשך החיים, ראיתי את האפשרויות הטיפוליות הטמונות בקראטה בפרט ואמנויות לחימה ככלל. 
במשך שנות עיסוקי באמנויות לחימה הגעתי להישגים לימודיים רבים וכיום אני מבין את הסיבות שגרמו להצלחתי באותם תחומים שהתקשיתי בהם בהיותי במסגרות הלימודיות כילד וכנער. בכל פעם שנאלצתי להפסיק את אימוני אמנויות הלחימה בצעירותי, הישגיי הלימודיים היו יורדים, הורי היו שומעים לרוב את המשפט: "יש לו פוטנציאל אבל אין לו מוטיבציה", או משפט אחר: "לילד שלכם יש קוצים בישבן אתם צריכים לשבת איתו הרבה יותר על שיעורי בית". האימונים היו מופסקים הציונים והתנהגותי היו יורדים ואילו עם החזרה לאימונים הציונים וההתנהגות היו משתפרים.
רק בגיל מאוחר יחסית (28) ניגשתי לאבחון מאחר ורציתי לרכוש השכלה והבנתי שישנה בעיה כלשהי. אובחנתי כ - ADHD \ ADD עם דיסלקציה (צירוף אופייני), אך יחד עם זאת הבנתי שהיכולות הלימודיות שלי משתפרות וכושר הריכוז שלי עולה לאחר אימונים אינטנסיביים. עם השנים השלמתי את לימודי ופניתי ללימודי השכלה גבוהה בתחומים שונים. ככל שהתקדמתי בלימודיי כך הבנתי יותר ויותר כי הסיבה להצלחותיי קשורה לקראטה ולאמנויות הלחימה בהן אני עוסק יום יום מאז שהשתחררתי משירות צבאי. רבים מתלמידיי לאורך השנים אובחנו כסובלים מבעיית קשב וריכוז. חלקם טופלו באמצעים כימיים וחלקם נשלחו אלי ולחוגים טיפוליים אחרים. "הפידבקים" החיוביים מצד ההורים על הצלחות ילדיהם בעקבות שיעורי הקראטה החלו להגיע, ואף מאבחנים ומטפלים שונים המשיכו לשלוח אלי מאובחנים ותלמידים נוספים הסובלים מאותה הפרעה. משנת 1999 התחלתי בלימוד, הדרכה וטיפול לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים באמצעות אמנויות לחימה במסגרות שונות, כגון: מערך דיור "גל" לאוכלוסייה הבוגרת ופנימיות נוער . מאז שנת 2010 עם סיום לימודיי הדוקטוראט אני מטפל באופן פרטני ו/או קבוצתי ועובד בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה (מערב) חדרה, תכנית עמיתים ועוד מטופלים אשר מגיעים ע"י המלצות מאבחנים ומטפלים שונים. ההתעניינות האישית שלי וכמו כן ההתעניינות המקצועית שלי גברו ובשנים האחרונות התחלתי לחקור את הקשר בין אמנויות לחימה ו - ADHD \ ADD. כמו-כן, הבחנתי כי בעיות התנהגותיות שונות ניתנות לטיפול ע"י אמנויות לחימה והשילוב בין אמנויות לחימה וכושר גופני כללי מניב תוצאות מדהימות