×
קורסי
 התעמלות ותנועה, חוגי
 התעמלות ותנועה, שיעורי התעמלות ותנועה -  זומבה -  6 עובדות מעניינות על זומבה

6 עובדות מעניינות על זומבה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

"זומבה", הינו למעשה שם מסחרי של שיטת ריקוד המשויכת לסוג אימון אירובי שפותחה בקולומביה בשנות התשעים. במהלך השיעור, המדריכה מבצעת וחוזרת על תנועות ריקוד מסוימות לצלילי קצב המוזיקה, וכל הרוקדות חוזרות אחריה.
כיצד שיטה זו הצליחה כל כך ברחבי העולם?

במאמר זה, נתן 6 עובדות מעניינות על זומבה, ונסביר מדוע השיטה הפכה לטרנד שוטף?

1.      "זומבה"- שם עסקי: החברה שפיתחה את שיטת הזומבה, נקראת זומבה פיטנס. לכן, למעשה שם זה הינו שם של מותג. חברה זו, הכשירה את מדריכי הזומבה הראשונים בעולם. את ריקוד הזומבה, הביאה לארץ המדריכה תמר פרס.

2.      מותג עולמי: ריקוד הזומבה חדר לכל העולם. צעדי הזומבה פשוטים, ולא דורשים יכולת פיזית מורכבת. לכן, בכל העולם מתקיימים חוגים לכל הגילאים משום שצעדים אלו מותאמים גם ליכולות הילדים, וגם ליכולות הקשישים. כל מועדון ספורט בעולם מקיים שיעורי זומבה.

3.      זומבה הינה סוג של ריקוד לטיני: את מחול הזומבה רוקדים לצלילי מוזיקה לטינית. הצעדים אותם רוקדים, הינם צעדים לטיניים. חלק מהצעדים עליהם מתבסס המחול הם צעדי צ'ה צ'ה וסלסה וצעדי ריקוד לטיניים נוספים. במהלך הריקוד, משתדלת המאמנת לשלב את כל צעדי הריקוד. למרות שהצעדים בזומבה הינם צעדי ריקוד, עובדים במהלך ריקוד הזומבה על כל השרירים בגוף בצורה מתוכננת. לפני השיעור, מתכננת היטב המאמנת על אילו שרירים תעבוד.

4.      חזרתיות של התנועות: מה שהופך את ריקוד הזומבה לריקוד קל ללמידה, הוא העובדה שתנועות הריקוד חוזרות על עצמן כמה פעמים. כאשר המוזיקה היא איטית, אז גם החזרה על התנועות תהיה איטית. אולם כאשר המוזיקה קצבית, אזי החזרה על התנועות תהיה בקצב מהיר ומזורז. קצב זה מכניס את הרוקדים לאווירה שמחה. לכן, השיטה מותאמת לרמות ולגילאים השונים. עם קשישים וילדים רוקדים בקצב איטי, ועם צעירים רוקדים בקצב זריז.

5.      שחרור לגוף ולנפש: הסיבה לכך ששיטת הזומבה מצליחה כל כך ברחבי העולם, היא בגלל שהצעדים הלטיניים אותם רוקדים לצלילי המוזיקה הלטינית, מכיניסים את הרוקד לקצב. גם חזרתיות התנועות גורמת לרצון לרקוד עוד ועוד. הריקוד הקצבי יוצר שחרור לגוף, ומתוך כך גם שחרור לנפש. לכן, דרך טובה להשתחרר ממתחים ולחצים היא להגיע לאימון זומבה.

6.      אימון השורף קלוריות: במהלך ריקוד הזומבה, שורפים הרוקדים הרבה קלוריות. אך, מכיוון שאופי האימון דומה יותר למסיבת ריקודים מאשר לאימון ספורטיבי, הרוקדים אינם מרגישים שהם באימון ספורטיבי.

לסיכום:
"זומבה", הינו שם מסחרי שבמהלך השנים הפך למותג. שיטת אימון- ריקוד זו פותחה בשנות ה90. בשיטה זו, שורפים קלוריות ועובדים על שרירי הגוף במהלך ריקוד ארגנטינאי. האימון מזכיר מסיבת ריקודים לטינית.
הרוקדים במהלך האימון רוקדים לפי קצב המוזיקה, חוזרים על התנועות ונהנים. האימון בשיטה זו בריא לגוף, ומהווה שחרור לנפש.


חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחולקורסי
 התעמלות ותנועה, חוגי
 התעמלות ותנועה, שיעורי התעמלות ותנועה -  זומבה,  זומבה - 7 יתרונות לאימון זומבה שכל אחת צריכה לדעת!7 יתרונות לאימון זומבה שכל אחת צריכה לדעת!