×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  אנימציה -  6 דברים שניתן לעשות באמצעות אנימציה

6 דברים שניתן לעשות באמצעות אנימציה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

מאת: חוג חוג- פורטל החוגים של ישראל

עולם האנימציה, פתח את האפשרות ליצירת סרטים מצוירים. במהלך השנים חדר תחום האנימציה לתחומי התעשייה והאדריכלות. במאמר זה, נסקור סוגים שונים של סרטי אנימציה:

1.      יצירת סרטי אנימציה עלילתיים: וולט דיסני, היו החלוצים בתחום יצירת סרטי אנימציה עלילתיים. מאז ועד היום, פותחו סרטי אנימציה עלילתיים רבים, על ידי חברות הפקה שונות. אמנם, החברה המובילה בתחום, היא וולט דיסני. אולם, ישנם חברות איכותיות נוספות, המייצרות סרטי אנימציה.

2.      יצירת סרטי עלילה בתלת ממד: את עולם סרטי האנימציה, אפשר לחלק לסרטים בתלת ממד, וסרטים בדו ממד. ישנם סרטי אנימציה עלילתיים מוכרים וידועים, שאותם הכינו בתוכנות תלת ממד. ניתן להגיע לרמת הפקה של סרטי אנימציה גבוהה ביותר.

3.      יצירת  סרטוני הדמיה אדריכליים: תחום האנימציה, חדר היטב אל עולם האדריכלות. כיום, כמעט לכל פרויקט אדריכלי, מכינים סרטון אנימציה הממחיש את הפרויקט. בסרטון, רואים את המבנה, והמבנים בסביבתו, ואת כלל הפרויקט. כמו שמכינים הדמיה לפרויקט חיצוני, כך מכינים הדמיה לפרויקט עיצוב אדריכלי בתוך הדירה. בסרטון, רואים כיצד ייראה הבית מבפנים, ואת מבנה החדרים והמטבח.

4.      יצירת סרטוני הדמיה בעיצוב פנים:  ישנם מעצבי פנים, המשתמשים בסרטוני הדמיה. ישנן תוכנות מיוחדות בהן יוצרים הדמיה של חלל הבית. בתוכנות אלו, ישנן "מצלמות" מובנות בתוכנה, אשר מאפשרות ליצור הדמיה של צילום פנים הבית. לכן, יראו בתנועות מצלמה סיבוביות את חדרי הבית. בהדמיה יתנו דגש על צבע הריצוף, גווני המטבח, וריהוט הבית. ההדמיה, מסייעת ללקוח להבין כיצד יראה פנים הבית עם הריהוט שמעצב הפנים המליץ לו, וכיצד ריהוט זה תורם לעיצוב הבית.

5.      סרטוני הדרכה והמחשה: כאשר רוצים סרטון הדרכה, מעדיפים כיום ליצור את הסרטון באנימציה דו ממדית. את הסרטון יוצרים בצורה ממחישה וברורה. שימוש זה, נפוץ בעיקר בעיריות ובמועצות מקומיות, הרוצות לתת הדרכה לתושבים. גם במערכת הבריאות, משתמשים כאמצעי הדרכה בסרטוני אנימציה.

6.      הדמיה תעשייתית: ישנם סרטוני הדמיה שמטרתם היא להמחיש את המוצר התעשייתי, וכיצד להשתמש בו. בסרטון, יוצרים הדמיה בתלת ממד של המוצר, ומראים כיצד להרכיב אותו, ולמה הוא משמש. סרטונים אלו נפוצים בתחום המכונות, ובתחומי הצנרת.

לסיכום:
עולם האנימציה מאפשר ליצור סרטונים למגוון מטרות. חלקן מטרות של הדרכה.
אפשר ליצור סרטי קולנוע באמצעות תוכנות אנימציה דו ממדיות ותלת ממדיות.