×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות - עיסת נייר - 10 יצירות מעיסת נייר

10 יצירות מעיסת נייר

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

עיסת נייר, הינו חומר גלם שימושי, באמצעותו ניתן להכין חפצים רבים.
ניתן להכין מעיסת נייר צלחות, קופסאות, ועוד חפצים כיד הדמיון הטובה. בשביל הכנת החפצים, יש להכיןעיסת נייר. ניתן להשתמש בנייר גרוס בשביל הכנת העיסה.
כאשר העיסה מוכנה, מפסלים באמצעותה את החפץ שרוצים. לאחר שפיסלנו, יש לצבוע את החפץ. חשוב לאחר שהצבע מתייבש, לצבוע בשכבת לכה, על מנת לשמור על היצירה שהכנו.

במאמר זה, נדגים 10 יצירות מעיסת נייר עם דוגמאות לחפצים אותם ניתן להכין באמצעות עיסת נייר:

 1. כדורים: החפץ הקל ביותר להכנה מעיסת נייר, הוא כדורים. ניתן לעטר את הכדורים באמצעות ציורים שונים.
 2. חיות מעיסת נייר: אין סוף לסוגים שונים של פסלוני חיות, אותם ניתן להכין מעיסת נייר. באמצעות הקפדה על צביעה איכותית, ניתן בכל פעם להגיע לתוצאות שונות לגמרי. דוגמאות נפוצות לסוגים שונים של חיות, הן: ינשופים, ציפורים, תרנגולים, חתולים, ועוד.
 3. בובות: ניתן ליצור בובות שונות מעיסת נייר. ניתן ליצור בובות שונות של משפחה: אבא אמא, ילדים בגילאים שונים. ניתן לשחק בבובות אלו, ולעשות מהן הצגות.
 4. מלחיות: ניתן ליצור מלחיות בעיצובים שונים מעיסת הנייר. חשוב מאוד ליצור נקבים במלחיות, על מנת שהמלח ייצא בקלות. הצורות המקובלות ביותר למלחיות, הן צורות של ציפורים, תרנגולים, או חיות שונות.
 5. קערות: ניתן ליצור קערות מעיסת נייר. בדרך כלל, יש צורת פיסול אחידה לקערות. ההבדל יהיה בגדלים ובצבעים. בסיום פיסול הקערה, צובעים את הקערה, ומציירים על הקערה. סוג הציור המומלץ ביותר על הקערות, הוא ציורים הלקוחים בעולם הפרות, והירקות, והמזון.
 6. אגרטלים: ניתן ליצור אגרטלים בעיצובים ובגדלים שונים. הדרך הטובה ביותר ליצור אגרטל אומנותי, היא להשקיע בציור שעל האגרטל. מומלץ על האגרטלים לצייר ציורים שונים כמו ציורי נוף.
 7. רהיטים שונים: ניתן ליצור סוגים שונים באמצעות עיסת נייר. חשוב להקפיד ליצור רהיט איכותי ועבה. ניתן ליצור למשל: כיסאות, ושולחנות. ניתן גם ליצור מדפים קטנים עבור חפצים. יש לתת לרהיטים להתייבש היטב לפני הצביעה. חשוב להקפיד על יצירת שכבות עבות בעת פיסול הרהיט.
 8. מסגרת למראה: ניתן ליצור באמצעות פיסול מעיסת נייר מסגרת למראה. ראשית כל, יוצרים את המסגרת, וצובעים. לאחר מכן, יש להדביק את המראה בתוך המסגרת. ניתן ליצור מסגרת פשוטה ורגילה, אולם ניתן ליצור מסגרות עם בליטות אומנותיות, או מסגרות בצורה של חיות.
 9. פחי אשפה: ניתן ליצור פחי אשפה איכותיים ביותר. באמצעות עבודה נכונה, יכול להיות לפח האשפה מראה רגיל ביותר.
 10. אהיל למנורה: אפשר ליצור אהיל למנורת התקרה באמצעות העיסה. הצורה הפופולארית ביותר, היא צורה הנראית כמו פקעת חוטים.

לסיכום:
ניתן ליצור סוגים שונים של חפצים ורהיטים, באמצעות עבודה נכונה עם עיסת הנייר.
הדרך הטובה ביותר להשיג נייר עבור העיסה, היא להגיע למגרסות.

מחפשים סדנת עיסת נייר - אצלנו תוכלו למצוא סדנאות בעיסת נייר מכל הארץ.