×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  TRX - TRX - להיט הכושר החדש בישראל

TRX - להיט הכושר החדש בישראל

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

ה-TRX -Total Resistance Exercises  (טי אר אקס - אימון במנח תלוי) היא תורת אימון שהתפתחה בצבא ארה"ב.
הצבא האמריקאי השתמש ב-טי אר אקס כדי להכשיר את חייליו, ולאחר שנמצא כי שיטה זו מביאה לשינוי דרמטי ברמת הכושר של החיילים אומצה השיטה בקרב מאמני ספורט שונים והתפשטה ברחבי העולם.

שיטה זו כוללת מגוון תרגילים ועושה שימוש ברצועות המתפקדות כחדר כושר מלא. השיטה נועדה לתת מענה לאלו הרוצים לפתח את הכושר הגופני, היציבה ושיווי המשקל, אבל אין להם חלל מתאים או ציוד מתוחכם.
אימון ה-
טי אר אקס נחשב לאימון פונקציונלי, כלומר אימון המשרת אותנו ומסייע בפעילות היומיומית השגרתית והספורטיבית שלנו ובכך מונע פציעות לא רצויות.

הציוד הדרוש לאימון זה הוא מועט וכולל שתי רצועות עם ידיות אחיזה ורגליות לרגליים, המחוברות יחדיו לנקודת עגינה (שאקל). יתרונן הגדול הוא המשקל הקל שלהן (810 גרם) ויכולת הניידות הפשוטה של הרצועות ממקום למקום. יש חשיבות לרכוש רצועות בעלות תו תקן מחמיר על מנת שלא לסכן את המתאמן.
את הרצועות תולים בגובה 2.5 מטרים מעל הקרקע והאימון מתבצע כך שגוף המתאמן נמצא באוויר. נקודת העגינה של הרצועות צריכה להיות יציבה על מנת שתחזיק את משקל הגוף. דרגות הקושי של התרגילים ויעילותם תלויים בגורמים שונים כמו זווית הגוף, אורך הרצועות, קצב העבודה ובסיס התמיכה של משטח העבודה.
הפעילות הנעשית באמצעות רצועות הכושר התלויות, מאתגרת את כל שרירי הגוף תוך שימוש מתמיד
בשרירי הליבה שהם השרירים המייצבים המהווים את עמודי התווך של הגוף.

אימון טי אר אקס הוא אימון זמין, זול ויעיל המותאם לילדים ולמבוגרים, מאפשר אימון בבית, בפארק ובים, ומותאם לרמות כושר שונות. אך שימו לב, רגע לפני שמתחילים לעסוק בפעילות גופנית, דאגו להתייעץ עם רופא.