×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - 9 סיבות שמוכיחות שהגיע הזמן למצוא לעצמכם תחביב!

9 סיבות שמוכיחות שהגיע הזמן למצוא לעצמכם תחביב!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

בחיים מטורפים כשלנו, בעוד אנחנו שבויים במרדף אחר הזמן, אחרי הספקים ואחרי כסף כמובן,  אין כמעט מקום להפסקה. לעצירה מוחלטת. להרהור. תמיד מושכים קדימה.

האם תהיתם אי פעם מה יקרה אם תעצרו לרגע מחייכם, תעשו סטופ ותביטו סביב? האם העולם ימשיך להסתובב כתמול שלשום או שהוא יעצור עמכם והכול יתמוטט? חשבתם נכון. כלום לא יקרה.

למעשה, שום דבר רע לא יקרה. אולי תפגרו מעט במועדי ההגשה בלימודים או בעבודה, אולי מישהו יעקם את האף כי לא הגעתם לפגישה בזמן, אבל שום השלכה הרת גורל לא תהיה לכך.

ולהפך. כשאנחנו עוצרים אנחנו מספקים לעצמנו סיבה טובה לחייך. להירגע. להרהר במרדף הזה שנקרא חיינו. לצבור כוחות כדי לחזור למשחק.
תחביב עשוי למלא לנו ימים ולילות בעשייה מספקת, שמשמחת אותנו ומאירה את יומנו. אז עכשיו משהבנתם שהגיעה שעתכם לעצור קצת - אולי כדאי שתמצאו תחביב לכל הזמן הפנוי הזה שלכם :)


אז למה בעצם צריך תחביבים? הנה כמה סיבות טובות:

1.      תחביב מספק לנו חומר למחשבה מעבר לשגרת יומנו. הוא תורם לפיתוח המחשבה והזיכרון מעצם היותו עוד ענף של עיסוק בחיינו.

2.      תחביב מעשיר את עולמנו בידע נוסף הנוגע אליו ולעיסוק בו.

3.      תחביב לעתים הופך למקצוע. אם בוערת בנו תשוקה מספיק גדולה אליו, ייתכן ונרצה להתמקצע בו.

4.      ומתוך הנאמר - תחביב גם יכול להביא לנו פרנסה כעיסוק צדדי או מרכזי.

5.      תחביב מספק לנו עניין לשיחה ולעיסוק מעבר לשגרת יומנו המשפחתית והמקצועית.

6.      כשנגיע לגיל הפנסיה ונפסיק לעבוד - יהיה לנו במה להתעסק במהלך היום וזה ערך לא מבוטל.

7.      תחביב עשוי להביא אותנו להכיר אנשים אחרים אשר חולקים את אותה האהבה לתחום.

8.      תחביב עשוי לשפר לנו את היכולות המוטוריות, בין אם מוטוריקה עדינה, או גסה.

9.      ייתכן ואינכם מרוצים מהתחום המקצועי ומהעבודה שלכם. תחביב עשוי להאיר את יומכם בעיסוק לבחירתכם המוחלטת.


ועתה, משפיניתם זמן לקריאה - תוכלו להעמיק את התחביב הזה על ידי קריאת ספר טוב באורך מלא. האפשרויות לתחביבים הן באמת אינסופיות. תוכלו לצייר, לכתוב, לצלם, לטייל, לטפס, לקפוץ ממקומות גבוהים, להטיס, להשיט, לבנות, לפרק, לדגום, לדוג, לנגן, לשיר, לרכוב, לפסל, לטפל בבעלי חיים, להתנדב, והרשימה ארוכה ומתמשכת. העיקר שתמצאו משהו שממלא את לבכם ותורם לכם באופן חיובי.


כיצד למצוא תחביב?

מדובר במשימה יחסית קלה אשר תוכלו לבצע על ידי פינוי רגע מזמנכם וישיבה מול המחשב. בחיפוש מהיר ברשת תוכלו למצוא חוגים, סדנאות ורשימות ארוכות של תחביבים. בטוח שעיניכם הסוקרת תעצור על כמה תחומים שמעניינים אתכם מבין כל הקורסים והחוגים המוצעים. תוכלו למצוא לכם מסגרת מתאימה שתעגן את שעת הפנאי שלכם בזמן ומקום ו"תחייב" אתכם להגיע ולהתמיד.


אם אתם נאמנים בקלות להחלטות ועומדים בהן, תוכלו לפנות זמן על דעת עצמכם לפי לוח הזמנים שלכם ופשוט לעסוק במשהו שעושה לכם טוב ושאינו תלוי בשגרת יומכם.
אתם תראו במהרה כיצד גם חייכם האישיים והמקצועיים ומערכות היחסים שלכם ישתנו לטובה וייראו יותר רגועות בעקבות האהבה שאתם מעניקים לעצמכם, הנקראת תחביב.


קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - מה לעשות עם כל הפנאי הזה?מה לעשות עם כל הפנאי הזה?
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים - לימודי תכשיטנות כחוג או קורסלימודי תכשיטנות כחוג או קורס