×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  נגרות - 5 רהיטים שאפשר לבנות בעבודת נגרות

5 רהיטים שאפשר לבנות בעבודת נגרות

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

לא תמיד צריך להשקיע הרבה כסף ברהיטי עץ.
כאשר יש זוג ידיים מוכשרות, אפשר לבנות לבד רהיטים באמצעות עבודת נגרות. צריך כלי עבודה מתאימים, וקרשים מתאימים. אפשר לקנות כיום ערכות מוכנות של קרשים וברגים, עם הוראות הרכבה פשוטות. 
במאמר זה, נתן 5 דוגמאות ל-5 רהיטים שניתן לבנות לבד, באמצעות עבודת נגרות:

1.      ספסלים ושולחנות מעץ- ישנם סוגים שונים של ספסלים להרכבה עצמית. ישנם 2 סוגים נפוצים ביותר: אפשר לקנות ערכות נגרות מוכנות של ספסלים ושולחנות נמוכים להרכבה עצמית. הוראות ההרכבה פשוטות ביותר. אפשר לאחר ההרכבה לצבוע את השולחנות והספסלים.

2.      בית מעץ לילדים- תמיד ילדים אוהבים לבנות בית מקרשים על העץ. לכן הילדים יכולים לבנות בית מעץ שיהיה על האדמה בחצר, וישמש אותם למשחקים. ניתן לקנות ערכות מוכנות, המכילות את הקרשים עבור הבית והגג, ומגלשה. חשוב מאוד להרכיב את הקרשים של הבית לפי הסדר הנכון.

3.      ארונות לבית- מחירי ארונות לבית, יכולים להיות יקרים. דרך נהדרת לחסוך בקניית הארונות, היא להזמין את הקרשים לפי המידות, ולהרכיב לבד את הארונות לבית. אפשר לקנות בחנויות את חלקי הארון, הברגים המתאימים ולהרכיב לבד. ישנם רמות שונות של ארונות להרכבה עצמית: יש ארונות בעלי דלתות הזזה, שהרכבתם קלה יותר. ארונות מדפים להרכבה עצמית, דורשות יותר מיומנות הרכבה.

4.      צעצועי עץ- ישנם ערכות צעצועים המיועדים להרכבה עצמית. הצעצועים הנפוצים, הם צעצועים עם גלגלים, כמו כלבלב וברווז. אפשר גם לבנות מכוניות עץ, ומסוקים. חשוב להקפיד להבריג את הברגים בצורה הנכונה לחלקים הנכונים.

5.      פרגולות עץ- אפשר בהחלט להרכיב את פרגולות העץ בחצר ובמרפסת, בהרכבה עצמית. יש לקנות את הקרשים המתאימים עבור הפרגולה. חשוב לוודא שיש קרשים לעמודים, וקרשים עבור הסכך.

על מנת להצליח להרכיב את הרהיטים שהזכרנו, יש להקפיד על כללים מסוימים בעת העבודה.

הנחיות לעבודת נגרות עצמית:

1.      מומלץ לקנות ערכה מוכנה להרכבה עצמית. חשוב בעת קניית הערכה לוודא שיש בערכה את כל החלקים הדרושים להרכבה, ואת הברגים המתאימים. חשוב לרכוש את כלי העבודה המתאימים להרכבה.

2.      לפני הרכישה יש לבקש את ההוראות, ולבדוק האם הוראות ההרכבה מובנות. אם לא מבינים את הוראות ההרכבה, מומלץ לא לרכוש את הערכה.

3.      בעת ההרכבה, יש לקרוא בעיון רב את ההוראות. מומלץ לפני כל שלב בעבודה, לעיין שוב היטב בהוראות ההרכבה.

לסיכום:
ישנם סוגים שונים של רהיטים להרכבה עצמית. חשוב תמיד לוודא שקונים את כל החלקים הדרושים להרכבה, את כלי העבודה הנדרשים לצורך ההרכבה, ואת הברגים המתאימים. יש לקרוא ולהבין היטב את ההוראות בטרם ההרכבה.