×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  צילום אומנותי - 5 סיבות מדוע רווחי ללמוד צילום אומנותי

5 סיבות מדוע רווחי ללמוד צילום אומנותי

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

לימוד צילום אומנותי, הינו לימוד שיכול בתנאים מסוימים להחזיר את ההשקעה הכספית בשכר הלימוד.
כאשר מנצלים נכון את הידע הנרכש בצילום, ומבצעים את הצילום בצורה המקצועית ביותר, ניתן לחסוך אלפי שקלים, ואף להרוויח כסף. כיצד הופכים את הידע בצילום לכסף? במאמר זה, נתן 5 דרכים לכך.

1.      צילום אומנותי של מוצרים למכירה: נתח גדול כיום של מכירות מוצרים, הוא מכירת המוצר באינטרנט. ישנם כמה דרכים למכור מוצר באינטרנט. המשותף בין הדרכים, הוא הצורך בצילום מקצועי של המוצר. תמונה איכותית של המוצר, מביאה יותר מכירות. לכן, בעלי עסקים רבים, מעדיפים לקחת צלם מקצועי בשביל ביצוע צילומי מוצר איכותיים. כאשר יש סדרה של עשרות ואף מאות מוצרים, משתלם יותר לקחת קורס צילום אומנותי מקיף ומקצועי, ולחסוך בכך כסף רב.

2.      מכירת תמונות אומנותיות: טכניקות הצילום האומנותי, מאפשרות להפוך כל צילום טבע, לצילום טבע אומנותי. כיום, יש דרישה למאגרי תמונות חוקיים. גרפיקאים ומעצבים רבים, מעדיפים לשלם עבור רכישת תמונות, מאשר להוריד מהאינטרנט תמונות ללא רישיון, ולהפר בכך זכויות יוצרים. שימוש בתמונה ללא זכויות יוצרים, עלול להביא לתביעה של עשרות אלפי שקלים. לכן, יכולים צלמים מוכשרים, למכור תמונות צילום אומנותיות שצילמו באופן פרטי עם רישיון שימוש, או לגופים המוכרים תמונות כמו "שאטרסטוק".

3.      יצירת מוצרי גרפיקה למכירה: דרך טובה להרוויח מעולם הגרפיקה, היא מכירת גרפיקה כבתור מוצרים שימושיים כמו פוסטרים, מגנטים, ומחזיקי מפתחות. אפשר לעצב מהתמונות שמצלמים גרפיקה למוצרים שימושיים. את הגרפיקה המוכנה מדפיסים בבית הדפוס. למחזיקי מפתחות מספיק נייר רגיל. ישנם מוצרים הדורשים הדפסה מיוחדת על מגנט או בד. את המוצרים ניתן למכור מפה לאוזן, או לפרסם בפייסבוק. ניתן לשווק את המוצרים דרך החנויות השונות. אפשר לפתוח חנויות באי ביי ואמזון ולמכור צילומים, ומוצרי גרפיקה שנוצרו כתוצאה מהצילומים.

4.      צילום באירועים קטנים: בכל אירוע גדול ורשמי, מחפשים צלם מקצועי. באירועים קטנים, מחפשים צלם זול. ישנם אירועים מאוד פשוטים כמו מסיבת סיום בגן, בהם לא מחפשים צלם מקצועי בעל תואר או הסמכה מיוחדת. גם צלם שעבר קורס צילום אומנותי, יוכל לקבל פרויקטים קטנים של צילום אירועים קטנים. אמנם המחיר שיגבה יהיה פחות מצלם מקצועי, אך אפשר בהחלט להתפרנס יפה מצילום אירועים לא גדולים.

5.      צילום ומכירת תמונות מחזור: דרך טובה להרוויח מצילום, היא באמצעות צילום עבור תמונת מחזור בסוף השנה. הצלם מצלם את תלמידי היסודי או התיכון עבור התמונה. בדרך כלל, מצלמים את התלמידים אחד אחד. כאשר לומדים צילום אומנותי, ניתן להתחיל את הקריירה כצלם בצילומי סוף שנה של ילדים בגילאים שונים. אפשר גם לצלם רקע עבור תמונת המחזור. כאשר הצלם יודע גרפיקה, הוא יכול לעצב בעצמו את הגרפיקה של תמונת המחזור.

לסיכום:
בלימוד צילום אומנותי, יכול להיות הנאה, ואפשרויות להתפרנס מהעיסוק בצילום.
חשוב לחשוב בצורה יזמית, ולמצוא דרכים יצירתיות כיצד ניתן להרוויח ממקצוע הצילום בתנאים הנתונים.