×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  תפירה - 5 סיבות מדוע כדאי לדעת תפירה

5 סיבות מדוע כדאי לדעת תפירה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

שנים רבות, היה כל אחד תופר לעצמו, את הבגדים, המצעים, או המפות.
כאשר פותחו מכונות התפירה, היו מי שרכשו את המכונות, למדו היטב כיצד להשתמש במכונה, והחלו לתפור מוצרים לאחרים, תמורת תשלום. כל אחד יכול להשתמש בטכניקת התפירה, גם בלי לדעת להשתמש במכונה.
במאמר זה, נציג 5 סיבות עיקריות מדוע כדאי לדעת לתפור:

1.      לא צריך לרוץ לתופרת על כל דבר קטן: לא צריך להביא לתופרת, או לזרוק כל בגד עם חור. אפשר פשוט לתפור לבד את החור הקטן. באמצעות תפירה, חוסכים כסף על קניית בגדים חדשים. בדרך זו, חוסכים גם זמן. לפעמים, לוקח לתופרת יום יומיים עד שמפנה זמן לתיקון הקטן. לעומת זאת, כאשר תופרים לבד, מסיימים את התיקון בתוך כמה דקות.

2.      לעצב לבד: אפשר לעצב לבד כל סוג בגד שרוצים. אמנם, לימוד התפירה דורש הרבה כישרון ורכישת מיומנות. אולם, ניתן לתפור לבד בגדים מכובדים ביותר. פעמים רבות, תפירה לבד של בגד, תחסוך שעות רבות של התרוצצויות בין החנויות, מבלי שמוצאים בגד המתאים לטעם שלנו.

3.      חיסכון כספי: לימוד תפירה עולה לעיתים הרבה כסף. אולם, הזמנת תפירה לאירועים אצל תופרת מקצועית, יכולה לעלות לפעמים כמעט אותו מחיר. לכן, נשים ובנות בעלות כישרון תפירה, תוכלנה לחסוך לה ולמשפחתה אלפי שקלים. חיסכון זה, משמעותי כאשר יש כמה ילדים במשפחה, וצריך להשיג לכולם בגדים יפים לאירועים.

4.      מחזור בדים: כאשר יודעים לתפור, לא צריך לזרוק בגדים ישנים. אפשר באמצעות הבדים של הבגדים הישנים לתפור בובות, ושמיכות טלאים. בדרך זו, ממחזרים בדים איכותיים, והופכים את הבד למשהו אחר באמצעות תפירה.

5.      דרך להתפרנס: נשים בעלות כישרון תפירה, יכולות להפוך את התפירה למקור פרנסה. האפשרות להתפרנס, יכולה להיות על ידי הכנסה צדדית כמו תיקונים קלים לבגדים, והכנסה עיקרית כמו עיצוב ותפירה של אופנה חדשה. כאשר תופרים בצורה יפה וטובה, ניתן להתפרנס באמצעות התפירה בצורה יפה ומכובדת.

כאשר עוסקים בתפירה, חשוב לעבוד בצורה בטוחה. בעת התפירה, יש לשמור על כללי הבטיחות הבאים:

1.      לפעמים, כדאי לשים אצבעונית על האצבע, על מנת לא להיפצע בעת התפירה.

2.      יש להרחיק ילדים ממכונת התפירה, בעת שמכונת התפירה עובדת.

3.      כאשר עובדים במכונת התפירה, יש לדעת היטב את כל הוראות ההפעלה של מכונת התפירה.

לסיכום:
יותר זול ומשתלם לתפור לבד. חשוב ללמוד היטב כיצד לתפור וכיצד להשתמש במכונת התפירה.