×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  צורפות - 5 סיבות מדוע כדאי לדעת צורפות

5 סיבות מדוע כדאי לדעת צורפות

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

צורפות, הינו כינוי נרחב למלאכת הכנת תכשיטים וחפצים ממתכת. ישנם רמות שונות במלאכת הצורפות. ניתן להכין לבד שרשרת פשוטה עם תליון, וניתן להכין לבד שרשראות העשויות מחוטי זהב סרוגים, ומשלבים תליונים וחרוזים. לימוד התחום דורש ריכוז ומיומנות ידיים.
ישנם כמה סיבות מדוע ללמוד הכנת תכשיטים.

1.      פיתוח היצירתיות: דרך נהדרת לפתח את החוש היצירתי, היא באמצעות הכנת תכשיטים ממתכת. כאשר יוצרים תכשיט מחומרי הגלם, אפשר תמיד ליצור משהו חדש  ומקורי. כאשר המטרה היא לחובבנות ולא לפרנסה, עדיף לקחת קורס צורפות לחובבנים. בקורס לחובבנים לומדים להכיר את חומרי הגלם, כלי העבודה וטכניקות העבודה השונות.

2.      הכנת תכשיט החלומות: לכל אשה יש את תכשיט החלומות אותו היא הייתה רוצה. לא תמיד קיים תכשיט כזה במציאות, וגם אם קיים, מחירו יכול להיות יקר מאוד. לכן, כאשר יודעים צורפות, אפשר להכין לבד כל תכשיט שרוצים. מי שיודע להכין לבד טבעות, יוכל להכין טבעת אירוסין חלומית.

3.      פיתוח מיומנות ידיים עדינה ודייקנות: דרך מצויינת לעבוד על מיומנות ידיים עדינה ודייקנות, היא הכנת תכשיטים. מלאכת הכנת התכשיטים הינה מלאכה עדינה ביותר. פעולה לא עדינה יכולה לשבור את החרוז, או להרוס את המתכת. לכן, טכניקות הצורפות משולבות לעיתים בריפוי בעיסוק לנשים ומתבגרות.

4.      פיתוח הסבלנות ויצירת רוגע: הכנת תכשיט דורשת סבלנות מרובה. במהלך העבודה, יש למעוך את חרוזי המעיכה לאט ובסבלנות. מלאכת צורפות, יכולה לשמש ככלי טיפולי לנערות ונשים הסובלות מבעיית קשב וריכוז. כיוון שהכנת התכשיט דורשת סבלנות, יצירת תכשיטים הינה סוג של תרפיה. לכן, צורפות משמשת לעיתים כטיפול רגשי. מהלך העבודה העדינה מביאה לוויסות רגשי אצל המטופלת.

5.      אפשרות להתפרנס בכבוד: כאשר מומחים במלאכת צורפות, ומכינים תכשיטים יפים ואיכותיים מזהב, אפשר למכור תכשיטים ולהתפרנס בכבוד. כאשר מטרת לימוד הקורס היא לצורך פרנסה, מומלץ לקחת קורס מקצועי ומקיף. חשוב שבקורס כזה ילמדו כללי עיצוב, ומה עכשווי באופנת התכשיטים. מומלץ שהקורס יקנה ידע כיצד לפתוח עסק בתחום, ולהצליח לשווק ולמכור בצורה מוצלחת את התכשיטים שאנו יוצרים.

לסיכום:
ללימודי מקצוע הצורפות יש מעלות רבות. כאשר רוצים ללמוד את המקצוע, יש להגדיר לעצמנו האם המטרה היא לצורך תחביב או לצורך מקצוע.
אחרי שהגדרנו את המטרה, יש לבחור את הקורס ברמה המתאימה למטרה שהצבנו לעצמנו. במהלך הקורס יש לסגל טכניקות עדינות של יצירת תכשיטים. מלאכת צורפות מסיבה רוגע והנאה במהלך העבודה.


חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  צורפות - הכל על תכנון תקציב תכשיטים ומתנותהכל על תכנון תקציב תכשיטים ומתנות