×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  הכרת המחשב - 5 סיבות למה ללמוד הכרת המחשב

5 סיבות למה ללמוד הכרת המחשב

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

עולם המחשבים הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו. כל דבר רשמי נעשה דרך המחשב.
כבר בגיל בית הספר, נדרשים התלמידים להגיש עבודות מוקלדות על המחשב. החל מחטיבת הביניים ובתיכון, התלמיד נעזר ברשת האינטרנט, כדי לאתר מידע לעבודות אותן הוא כותב. האינטרנט, הפך כלי עזר ללימוד לבגרות ולפסיכומטרי.
את שירות הדואר, הולך ומחליף שירות הדואר האלקטרוני. לכל אירוע משפחתי מכינים מצגת. לכן, חשוב להתאים את עצמנו להתפתחות הטכנולוגית ולהכיר את המחשב.  במאמר זה, נפרט 5 סיבות מדוע חשוב ללמוד הכרת המחשב.

1.      אי אפשר להתקבל לעבודה טובה מבלי לדעת מחשב: כל עבודה מסודרת במשרד, דורשת ידע בסיסי במחשבים. המזכירים הכי פשוטים מחויבים לדעת להקליד בוורד. לכן, על מנת להיכנס לשוק העבודה, חשוב מאוד לקחת קורס בסיסי בהכרת המחשב. כיום, חשוב מאוד לציין בקורות חיים שיש ידע בסיסי במחשב. ישנם סוגי מקצועות בהם לא יחזרו לקורות חיים בהן לא מצוין שיש ידע בסיסי במחשב.

2.      כלי עזר חשוב לסטודנטים- אי אפשר כיום ללמוד לתואר מבלי לדעת מחשב. כל עבודה שצריך להגיש למרצים צריכה להיות מוקלדת, גם אם מדובר בעבודה פשוטה. ישנם כללים ברורים לכתיבת עבודות סמינריוניות במחשב. בעבר היו הסטודנטים כותבים את העבודה על נייר, ואז מקלידים או מוסרים להקלדה. כיום, סטודנטים רבים כותבים את העבודה ישירות לתוך המחשב הנייד, וחוסכים כך זמן עבודה רב.

3.      אפשר להכניס כסף דרך המחשב: ישנם דרכים רבות ומגוונות להרוויח מהבית דרך המחשב. אפשר להקליד עבודות סטודנטים, לסייע בכתיבת עבודות, ואף לעסוק במחשבים באופן מקצועי. ישנם מקצועות כמו גרפיקה ועריכת וידיאו, בהן ניתן לעבוד מהבית. ישנם דרכים צדדיות להתפרנס מהמחשב, כמו מסחר במטבע חוץ, או ניהול חנות וירטואלית.

4.      עיצוב ספרים וחוברות: בעבר, כאשר היו רוצים להכין ספר או חוברת לאירוע משפחתי, היו צריכים לשכור גרפיקאי. היום, ניתן להיכנס לאתרים כמו "לופה", לעצב און ליין את הספר הדיגיטלי או החוברת, ולשלוח לבית הדפוס. באתרים אלו, ניתן לעצב גם חולצות, ספלים, כריות, ועוד.

5.      הכנת מצגת לאירוע משפחתי- מאז פיתוח תוכנות האופיס, החלו להכין מצגות פוואר פוינט לאירועים משפחתיים. במצגת שמים תמונות, שירים, ומלל. המצגות מהוות חלק בלתי נפרד מהתוכנית האומנותית של ערבים אלו.

לסיכום:
עולם המחשבים הולך ותופס תאוצה בחיינו. אי אפשר כיום ללמוד לימודים אקדמאים, ולמצוא מקצוע מכובד מבלי לדעת מחשב.
לכן, למי שלא יודע להשתמש במחשב, מומלץ לקחת קורס בסיסי של הכרת המחשב.