×
קורסים
 לימודים והעשרה, קורסי
 לימודים והעשרה, שיעורים
 לימודים והעשרה,  לימודים והעשרה -  ניתוח פנים - 5 סוגי אופי שנגלה באמצעות "ניתוח פנים" (חכמת הפרצוף)

5 סוגי אופי שנגלה באמצעות "ניתוח פנים" (חכמת הפרצוף)

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

חשבתם פעם על משמעות צורת הפנים של האדם? "כשם שפרצופיהם שונים, כך דעותיהם שונות".
לכל אדם יש צורת פנים שונה. גם אופי האנשים משתנה מאדם לאדם. למבנה הפנים וצורת הפנים, יש גם משמעות על אופי האדם. בתורת הקבלה, קרויה שיטה זו של ניתוח אישיות "חכמת הפרצוף". ישנו רובד קבלי בו מקשרים בין מבנה הפנים לסוג האישיות. ברובד יותר עמוק, ממפים את הפנים לפי 10 הספירות, ובונים את מפת האישיות.

במאמר זה נבצע "ניתוח פנים" ל-5 טיפוסי אופי שונים:

1.      "החייכן"- אנשים בעלי פרצוף עגול, נוטים להיות חייכניים יותר. כיוון שאנשים אלו רגישים יותר, תווי הפנים שלהם יינטו כלפי מטה. שפתיהם של המחייכים יהיו עבות. גם מצחם יהיה בעל צורה עגולה.

2.      טיפוס עצבני- טיפוסים עצבניים, יהיו לרוב בעלי פנים מרובעות. התווים שעל מצחם, יינטו לרוב כלפי מעלה. לפעמים, הקווים בין העניים יהיו אנכיים. העיניים יהיו ממוקמות קרוב לאף. אפם יהיה ארוך, ויבלוט מחוץ לפנים.

3.      "שאפתן"- לאנשים אלו, יהיה לרוב צורת פנים המזכירה משולש. לטיפוסים שאפתניים, יהיו גבות עבות ומלאות. אפם יהיה לרוב רחב וגדול. עיניו של השאפתן, יהיו מופנות כלפי מעלה. לשאפתנים, יהיה לרוב שער עבה. אזניהם יראו שלהם מטרה ברורה בחיים, ויהיו עם תנוך. כאשר השאפתן מצליח בחייו, יעיד על כך סנטרו הבולט.

4.      "עייף"- מבנה הפנים של העייפים יכול להיות מרובע, עגול, או מוארך כמו משולש. לאנשים אשר עייפים ומרגישים כבדות בחיים, יהיו אוזניים שמוטות. עיניו של העייף, יהיו לרוב כבויות. צבע הפנים של העייפים, יהיה חיוור, ונוטה לאפור. שערם, יהיה עדין ורך. גם הלחיים יראו על הקושי והעייפות, ויהיו רזות.

5.      "שכלתן"- ניתן לזהות טיפוסים שכלתניים לפי קווי המצח שיהיה רחב.  ניתן לזהות את חכמתם לפי התעלות הממוקמות בצדי האף. את "השכלתנים" ניתן לחלק ל2: שכלתניים רגשיים, ושכלתניים לא רגשיים. לשכלתניים רגשיים, יהיה מבנה פנים עגול, וקווי אופי של אדם רגיש. לשכלתניים לא רגשיים, יהיה מבנה פנים מרובע, או מבנה פנים של שאפתן, ותווי פנים של שאפתן. אם יש לשכלתניים אלו אופי קשה, יעידו על כך תווי הפנים. גבותיהם יהיו גבוהות.

לסיכום:
התכונות שצוינו במאמר הינם תכונות מולדות, אך לא נרכשות. כל אדם יכול לעבוד על מידותיו, ובכך לקבוע את אופיו האמיתי.
בידי האדם נתונה הבחירה האם להיות צדיק או רשע. בחירה זו לא תלויה בתכונות עמן נולד, ובסיבה בה גדל.