×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  שזירת פרחים - 5 סוגים של שזירת פרחים בחתונה

5 סוגים של שזירת פרחים בחתונה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אולמות אירועים רבים, אוהבים להשתמש בזרי פרחים שזורים.
אחד מהאירועים בהם משתמשים הרבה בזרי פרחים, הוא חתונה.
במאמר זה, נתן שש סוגים של שזירת פרחים בהם משתמשים במהלך החתונה.

1.      זר פרחים לכלה: אחד מסוגי השימושים הנפוצים ביותר עבור שזירת פרחים, הינו שזירת זר לכלה. הזר של הכלה צריך להיות עדין, אך מעוצב בצורה אומנותית. בדרך כלל, הזר יהיה עשוי משילוב של פרחים בגווני לבן, ועלים. לזר, תהיה ידית אחזקה ארוכה, וסרט בד לקישוט.

2.      זרי פרחים לשושבינות: החתונות רבות, אוהבות האחיות של החתן והכלה, ללבוש שמלות של שושבינות, ולשים על ראשן זר. ניתן לשזור זרים יפים ומכובדים גם לשושבינות. זרי השושבינות, הן למעשה כתרים אותן יחבשו על ראשן. לכן, מומלץ שהצבע בשולט בזרים אלו, יהיה הצבע הלבן. בנוסף, יהיה צבע שני. הצבע השני המומלץ, הוא ורוד או סגול. לפעמים, אפשר לשזור חמניות בזרי השושבינות.

3.      זרי פרחים לקישוט השולחנות: מומלץ לשים בכל שולחן אגרטל עם שזירת פרחים. השזירה מוסיפה לאווירה, ונותנת תחושה טובה לאורחים. ישנם גדלים שונים של זרים ואגרטלים. באופן כללי, לא מומלץ לשים זרים ואגרטלים גדולים מדי. פעמים רבות, ישימו בתוך השזירה נרות דולקים.

4.      זרי פרחים המקושטים באולם: לפעמים, האירוע אינו באולם, אלא בחיק הטבע, ואז מקובל ביותר לקשט את הסביבה הטבעית בשזירות פרחים. גם כאשר האירוע בתוך אולם, יפוזרו שזירות פרחים בפינות שונות באולם. את פיזור הזרים באולם, יש לעשות בחכמה ובטוב טעם.

5.      פינת זרים לקישוט: באולמות אירועים רבים, פינה המכילה ספסלים בגבהים שונים, עבור קישוט האולם. את הספסלים מצפים במפות אומנותיות. הספסלים והשידות יהיו בסגנון עתיק, ולעיתים ישולבו גם מריצה ישנה עם אופניים. פינה טבעית זו, נפוצה ביותר כאשר האירוע אינו באולם, אלא בחיק הטבע.  כאשר יש אירוע בטבע, יזמינו לעיתים קרובות עמדת שזירת פרחים. פינה זו, מתאימה ביותר עבור צילומים.

6.      עמדת שזירת פרחים- לפעמים, בעלי השמחה לא יסתפקו רק בשילוב זרי פרחים באולם, אלא יציבו עמדת שזירת פרחים. בעמדה זו, יקבלו האורחים בחתונה מזכרת: זר פרחים אישי לכל אחד. האורחים יוכלו לבחור האם יקבלו זר פרחים קישוט על הראש, או זר פרחים ליד. בכל מקרה, יוכלו האורחים להצטלם עם זרי הפרחים שקיבלו. אפשר להשלמת האווירה להזמין צלם מגנטים, אשר יצלם את האורחים עם הזרים.

לסיכום:
ישנם סוגים שונים של שזירות פרחים בחתונות. רובן נועדו לקישוט.
דרך נהדרת לפנק את האורחים, היא להציב עמדת שזירת פרחים בחתונה.