×
חוגי
 יצירה ואומנות, קורסי
 יצירה ואומנות, שיעורי
 יצירה ואומנות, פעילויות יצירה ואומנות -  רהיטים מקרטון - 5 סוגים של רהיטים מקרטון

5 סוגים של רהיטים מקרטון

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הכנת רהיטים מקרטון, הפכה לטרנד חדש.
ניתן למלא את כל החדר בסוגים שונים של רהיטים מקרטון. רהיטים אלו, הינם קלים לנשיאה. בדרך זו של הכנת ריהוט לבית מקרטון, חוסכים כסף רב בקניית הרהיטים, ותורמים רבות לאיכות הסביבה.


ניתן להכין סוגים שונים של רהיטים מקרטון. השלב האחרון של ההכנה, הוא צביעת הרהיט.
במאמר זה, נכיר את חמשת הסוגים הכי חשובים של הרהיטים:

1.      כורסאות- ניתן לעצב כורסאות בסוגים שונים של עיצובים. ניתן באמצעות טכניקות שונות של צביעה, ליצור מגוון של טקסטורות שונות בצבעים שונים. ניתן ליצור כורסאות שיראו כמו כורסאות בד, וניתן גם ליצור כורסאות שייראו כמו כורסאות מקש. ניתן גם ליצור סוגים שונים כיסאות. ניתן ליצור כורסאות עם שיפוע נוח.

2.      שרפרפים- ניתן לעצב מקרטון שרפרפים אשר ייראו ממש כמו שרפרפים מעץ, באמצעות טכניקות צביעה נכונות. ניתן גם ליצור מדף לשרפרף העץ. ניתן לבחור בכל פעם גובה אחר לשרפרף שתצרו. ניתן ליצור שרפרפים עבים וחזקים דיים בשביל שיניחו עליהם מחשב נייח. שרפרפים אלו, קלים ביותר לנשיאה, ומשקלם קל בהרבה משרפרפי עץ.

3.      שולחנות- ניתן ליצור מקרטון סוגים שונים של שולחנות: שולחנות עגולים, שולחנות מרובעים. ניתן להניח כל דבר על השולחנות. ניתן ליצור שולחן ילדים קטן ונמוך לגינה, ולצדו כיסאות ילדים קטנים. שולחן הקרטון הוא כמו חומר גלם, עליו ניתן לצבוע ולצייר מה שרוצים. ניתן ליצור אין ספור שולחנות עליהם יש ציורים מסוגים וסגנונות שונים.

4.      נדנדות- ניתן לבנות נדנדות לילדים, אשר ייראו ממש כמו נדנדות מעץ. דוגמא טובה לכך, היא נדנדה בצורת סוס העשויה מקרטון. אולם, ניתן לפסל נדנדה בכל צורה של חיה. ניתן לצבוע את הנדנדה בכל צבע שרוצים. אופן הפיסול של רהיטי הקרטון, מקל על יצירת הקשת הדרושה לנדנדה.

5.      ארונות- ניתן ליצור סוגים שונים של ארונות פתוחים מקרטון. ניתן ליצור ארונות עגולים פתוחים עבור הסלון, אשר המראה שלהם יהיה מראה אומנותי. ניתן ליצור ארונות ומדפים בצורת כוורות, ואף לתת לכוורות צורה של גלים. ניתן ליצור גם שידות וארוניות עם מגירות נפתחות. בשביל המראה האומנותי, ניתן לצבוע כל מגירה בצבע שונה. ניתן גם ליצור ארונות מקוריים עם מדפים פתוחים בצורות של חיות.

לסיכום:
ניתן לעצב את הבית בצורה מיוחדת ומקורית, באמצעות רהיטים מקרטון.
בסוף הכנת הרהיטים, מומלץ להשקיע היטב בצביעת הרהיט, בצורה בה רהיט הקרטון ייראה כמו רהיט מחומר אחר.
אפשר להוסיף לחדרי הבית גוף תאורה העשוי מקרטון.