×
קורסי
 התעמלות ותנועה, חוגי
 התעמלות ותנועה, שיעורי התעמלות ותנועה -  חיטוב הגוף - 5 מושגים של חיטוב הגוף

5 מושגים של חיטוב הגוף

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

עיצוב וחיטוב הגוף לא באים בקלות. כדי להגיע לגוף מחוטב יש לעבוד בצורה חכמה. לא כל סוג תרגילים מביא לחיטוב הגוף. כדי להבין איך להגיע לכך, יש להכיר את המושגים הקשורים אל חיטוב הגוף.
במאמר זה, נסביר 5 מושגים הקשורים:

1.      שריפת שומן- הדרך הטובה ביותר להגיע אל חיטוב הגוף היא שריפת שומן. כאשר נשרף השומן המיותר בגוף, הגוף מקבל צורה יפה ומחוטבת. הדרך הטובה ביותר לשריפת שומן היא התעמלות אירובית. אולם, גם כאשר מתעמלים בהתעמלות אירובית, יש צורך לבצע תרגילים לחיטוב הגוף. שילוב זה יביא לגוף מחוטב ויפה.

2.      מהו גוף מחוטב? גוף מחוטב, הוא גוף בו יחס השרירים בגוף, גדול מיחס השומן. לכן, חשוב מאוד להגדיל את מסת השרירים בגוף. ישנם אזורים בגוף האדם בהם יש נטייה להצטברות שומנים. גוף מחוטב, הינו גוף אשר אין בו הצטברות שומנים, אלא מסת השומנים מתחלקת בצורה שווה בכל הגוף.

3.      BMI- מסת השומן בגוף: BMI, הינו הגדרת המידה של מסת השומן בגוף האדם. את מסת השומן משקללים על ידי ממוצע של משקל, ביחס לגובה והיקפים. על ידי תזונה נכונה והתעמלות אירובית, ניתן להקטין את מסת MBI. ככל שהמסה נמוכה יותר, כך הגוף יהיה מחוטב יותר. כאשר מתחילים להתאמן במכון כושר, תמדוד ימדדו המאמנים את הגובה, את המשקל, ואת מסת השומן. בנוסף, ייקחו מידות היקפים. לפי נתונים אלו, תבנה תוכנית אישית של אימון חיטוב הגוף.

4.      אימון חיטוב ממוקד: אימון שמטרתו לטפל בצורה ממוקדת בשומן המתרכז באזורים שונים בגוף. קשה לבצע אימון חיטוב לבד. את אימון החיטוב כדאי לבצע במכוני כושר מוסמכים. חשוב לבחור במאמני כושר מקצועיים, המומחים בתרגילי עיצוב וחיטוב הגוף. מומלץ לשלב את אימון החיטוב ביחד עם תזונה משלימה.

5.      השלמה תזונתית: לא מספיק רק להתעמל על מנת להגיע לגוף מחוטב. על מנת להגיע לגוף מחוטב, יש צורך בהשלמה תזונתית. חשוב מאוד לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת. חשוב להקפיד על ירקות בשפע, ולשמור על מינון מאוזן של חלבונים, שומנים, ירקות ופחמימות. כאשר שומרים על דיאטה של תזונה בריאה ומאוזנת, לוקח זמן רב יותר עד שרואים תוצאה של גוף מחוטב, אולם תוצאה זו תשמר לאורך זמן.

לסיכום:
הדרך הטובה ביותר לשמור על גוף מעוצב ומחוטב, היא באמצעות תזונה מאוזנת והתעמלות אירובית. אולם, לא תמיד זה מספיק. לפעמים ישנם אזורים בגוף בהם יש צורך בעבודה ממוקדת על מנת להביא ליחס שרירים הגדול מיחס השומן. לשם כך, מומלץ להגיע אל מכון כושר, ולקבל תוכנית אימון אישית לעיצוב וחיטוב הגוף.