×
קורסי
 התעמלות ותנועה, חוגי
 התעמלות ותנועה, שיעורי התעמלות ותנועה -  פילאטיס - 5 היתרונות הבולטים של פילאטיס

5 היתרונות הבולטים של פילאטיס

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

שיטת פילאטיס נקראת על שם ג'וזף פילאטיס. השיטה פותחה על מנת לסייע לחיילים נפגעי מלחמת העולם הראשונה להשתקם מהפציעות. ישנם כמה דרכים לביצוע התרגילים. דרך אחת, היא ביצוע תרגילי מתיחות על מזרן, תוך כדי שימוש באביזרים כמו כדור ורצועה, והדרך השנייה, היא שימוש במכשירי כושר המותאמים לשיטה. מה היתרונות של השיטה? במאמר זה, נסקור את היתרונות של השיטה:

1.      תורמת ליציבה נכונה: צורת החיים המודרנית, מביאה להרגלים של יציבה לא נכונה. הרגלי היציבה הלא טובים, פוגעים בבריאות הגב ובבריאות הגוף. מתיחות הגב בשיטת הפילאטיס, מסייעות לגב להיות זקוף יותר. בשיטה מחזקת את השרירים סביב עמוד השדרה. כאשר שרירי הגב תפוסים, הדרך הטובה ביותר לשחרר, היא באמצעות מתיחות פילאטיס מכשירים.

2.      זרימת חמצן לגוף: הנשימות הבריאות ביותר לגוף הן נשימות פילאטיס. הנשימות חשובות מאוד לביצוע מוצלח של תרגילי המתיחות. נשימות אלו, עוזרות לחמצן בגוף לזרום טוב יותר. זרימת דם טובה בגוף, עוזרת למנוע מחלות, ולשמור על בריאות הלב. הזרימה המחודשת של הדם בגוף, תעניק לעור מראה רענן וצעיר.

3.      תחושת רעננות: במהלך היום, שרירי הגוף נמצאים לרוב במצב תפוס. לכן, ישנה תחושת עייפות. בעת תרגילי המתיחות של הפילאטיס, הגוף משחרר אנדרופינים שעוזרים לגוף להיות רענן יותר. לאחר שיעור פילאטיס, מרגישים תחושת רוגע ורעננות. סיבה נוספת לרעננות שתרגישו אחרי השיעור, היא הנשימה העמוקה. הנשימות הבריאות מסייעות לפנות פסולת מגוף האדם, וכך כאשר הגוף נקי יותר, תרגישו רעננים יותר.

4.      התעמלות טובה להריון: התעמלות  זו מחזקת את השרירים הפנימיים, ולכן יכולה להכין את שרירי הרחם לקראת הלידה. אימון שרירי הגב לפני הלידה, יסייע למניעת בעיות גב לאחר הלידה. כלל חשוב באימוני כושר בהריון: כל אימון גופני שהגוף לא התרגל אליו לפני ההריון, עלול להיות להביא לתוצאה הפוכה. לכן, מומלץ להתחיל באימון לפני ההריון.

5.      חזרה לכושר ולבריאות לאחר הלידה: תרגול פילאטיס לאחר הלידה, יסייע ביציבה נכונה של הגוף. נשים רבות סובלות מבעיות גב לאחר הלידה. לכן, אפשר להקל ולפתור בעיות אלו באמצעות התרגילים. הנשימות יסייעו להתגבר על העייפות לאחר הלידה, ולחזור לרעננות שלפני הלידה.

לסיכום:
שיטת הפילאטיס, תורמת רבות לגוף האדם. השיטה מסייעת בזרימה טובה של הדם בגוף, ותורמת ליציבה ולתחושת רעננות. על מנת להגיע לתוצאות טובות. יש להתמיד בתרגול ואימון של השיטה.
מומלץ להקפיד לפחות על אימון של פעם בשבוע, ולשאוף ל3 אימוני פילאטיס בשבוע.