×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  עיצוב גרפי - 5 דברים טובים שקרו בזכות עיצוב גרפי

5 דברים טובים שקרו בזכות עיצוב גרפי

מאת: חוגחוג- פורטל החוגים של ישראל

כניסת הגרפיקה הממוחשבת אל חיינו, יצרה מהפכה בתחומים רבים.
אי אפשר לדמיין את עולם הגרפיקה ללא עיצוב גרפי ממוחשב. לפני פיתוח התוכנות הגרפיות, נעשתה עבודת העיצוב בצורה ידנית, ולקחה זמן רב. בתחילה, פותחו תוכנות האופיס של חברת מיקורסופט. בהמשך, פותחו תוכנות גרפיות כמו: פוטושופ, פריהנד, קורל דרו. תוכנות אלו נחשבו לפריצת דרך, ולחידוש. בהמשך, השתכללו התוכנות השונות. עולם הגרפיקה הממוחשבת, גרם לדברים הטובים הבאים:

1.      אפשרויות רחבות של מיתוג: האפשרות של הכנת גרפיקה בתוכנות מחשב, יצרה אפשרויות רבות של מיתוג. לפני פיתוח תוכנות העיצוב, היה קשה טכנית ליצור מיתוג. התוכנות לעיצוב גרפי, מאפשרות להכין קבצי מיתוג של לוגו וניירת, ולהדפיס את המיתוג על כל חומר וטקסטורה. ניתן להדפיס מיתוג על ניירות, מעטפות, עטים, חולצות, ועוד.

2.      עבודה יותר קלה לעובדי הוראה: לפני פיתוח תוכנות עיצוב גרפי, היו עובדי ההוראה מכינים לעצמם את ההמחשות ואביזרי ההוראה. כיום, מכינים המורים את האביזרים באמצעות תוכנות העיצוב ושולחים להדפסה. בדרך זו, חוסכים עובדי ההוראה זמן מיותר ואנרגיות. פעמים רבות, מכינים בתוכנות הגרפיות קבצים שמשולבים במצגות לימודיות. כיום, נכללים לימודי פוטושופ בחלק מתוכניות ההוראה של המכללות להכשרת מורים. ישנם קורסי גרפיקה למורים המקנים גמול השתלמות.

3.      נפתח אפיק תעסוקה חדש: יצירת התוכנות הממוחשבות לגרפיקה, יצרה אפיק תעסוקה חדש: עיצוב גרפי. מאות אלפי בתי עסק לעיצוב גרפי נפתחו בארץ מאז פיתוח תוכנות העיצוב. כל בוגרי הקורסים לגרפיקה ממוחשבת, יכולים להחליט האם לעבוד כעצמאים או שכירים. פיתוח תחום הגרפיקה, סייע לנשים להתנתק מהתלות במקצוע ההוראה, על ידי כך שמצאו לעצמן מקצוע חדש. גם לגברים, נפתח אפיק פרנסה חדש מכובד. גרפיקאים מוכשרים, פתחו משרד פרסום, על מנת להרחיב את ההכנסות מהעסק.

4.      עיצוב אלבומים דיגיטליים: בעבר, כאשר היו רוצים לעצב בצורה אומנותית אלבום, היו צריכים לקנות חומרי אומנות, ולקשט את אלבום התמונות. כיום, פותחו תוכנות עיצוב מיוחדות עבור אלבומים. ניתן להוסיף כל סוג עיטור שרוצים באמצעות המחשב. תוכנות אלו נתנו אפשרויות הכנסה נוספות למעצבי אלבומים דיגיטליים. התוכנות אינן מסובכות, וכל אחד יכול לעצב בעצמו אלבומים דיגיטליים.

5.      כל אחד יכול לעצב לעצמו ספר: במהלך השנים האחרונות, פותחו תוכנות כמו: "לופה", ותוכנות בהן ניתן לעצב לבד הכל: ספרים, חולצות, דיסקים, אלבומים. ניתן לעצב, ולשלוח לבית הדפוס. בדרך זו, אפשר ליצור מיתוג אישי פשוט לאירועים. רבים מעצבים כיום לעצמם ספרים דיגיטליים לאירועים.

לסיכום:
עולם עיצוב הגרפי הנגיש את תחומי העיצוב לפרינט לציבור הרחב.
כל אחד יכול ליצור ולעצב בעצמו. במקביל, פתחו תוכנות הגרפיקה אפיקי פרנסה לגרפיקאים מוכשרים.