×
חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחול -  ריקודים לטיניים - 13 נקודות מעניינות על ריקודים לטיניים

13 נקודות מעניינות על ריקודים לטיניים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

חלק רק מהריקודים הלטיניים, נשאבו מהריקודים האפריקאים.
ייתכן שהסיבה לכך, היא הגירה והגעה של אפריקאים מיבשת אפריקה, אל אמריקה הדרומית. האפריקאים נתנו את ההשראה לריקודים הלטיניים. הריקודים הלטיניים, מתחלקים לכמה קבוצות עיקריות.
במאמר זה נלמד על המוזיקה הלטינית, והסוגים השונים של הריקודים הלטיניים.

1.      את הריקודים הלטיניים, רוקדים לצלילי המוזיקה הלטינית, ומכאן נגזר שמם. הריקודים הלטיניים, מתחלקים לכמה סוגים. יש ריקודים לטיניים סלוניים, ויש ריקודים לטיניים אותם רוקדים בשורות. את ריקודי הזוגות רוקדים בחדר בצורה חופשית, מבלי להיות מחויבים למעגל. מהי התרבות הלטינית? התרבות הלטינית היא התרבות של דרום אמריקה: ארגנטינה, ברזיל, ומדינות דרום אמריקה.

נסקור את סוגי הריקודים, עליהם מתבסס המחול הלטיני:

5.      צ'ה צ'ה: אחד מהצעדים הנפוצים בריקודים הלטיניים, הוא צעד הצ'ה צ'ה. מוצא צעד זה הוא מקובה. צעד זה, אומץ בהרבה ריקודי עם ישראליים. בריקודי העם הישראליים, צעד זה נפוץ יותר בריקודי מעגל ושורות, אך פחות בריקודי זוגות.

6.      רומבה: רומבה, הוא סוג של ריקוד לטיני, השייך לריקודים הסלוניים הלטיניים. מקצב הרומבה, הוא 4/4. את ריקוד הרומבה אפשר לרקוד בצורה של ריבוע, או בזוגות, אך כאשר הזוגות לא נוגעים אחד בשני, אלא רוקדים זה מול זה.

7.      בולרו: סגנון של ריקוד לטיני עממי.

8.      פוקסטרוט: סוג נוסף של ריקוד סלוני לטיני, הוא הפוקסטרוט.

9.      טנגו: סוג של ליקוד זוגות לטיני. חלק מריקודי הזוגות הישראליים משלבים בתוכם צעדי טנגו.

10.  סלסה: ישנם כמה סגנונות של סלסה, אולם במאמר זה, אנו מתייחסים אל הסלסה הלטינית. בריקוד לסלסה, יש לרוקד הרבה חופש בבחירת התנועות. הסלסה, אומצה כחלק מתרבות הריקודים הלטינית. בארץ, נפוץ מאוד לרקוד סלסה לצלילי מוזיקה לטינית.

11.  סמבה: הסמבה המוכרת לנו בעיקר, היא סמבה שמקורה מברזיל. הברזילאים שאבו השראה מהאפריקאים.

12.  בצ'אטה- סגנון מוזיקה וריקוד איטי.

13.  חלק מהזמרים הישראלים, שואבים את השירים והלחנים מהמוזיקה הלטינית. לשירים אלו נכתבים ריקודים, שאותם רוקדים בחוגי ריקודי עם.

לסיכום:
הריקודים הלטיניים מורכבים מסגנונות שונים של ריקוד, כאשר המשותף להם, הוא שרוקדים אותם לצלילי המוזיקה הלטינית. צעדים וריקודים אלו, השפיעו על המחול והזמר הישראלי.