×
10 שאלות מנחות בעת ארגון אמנים לאירוע

10 שאלות מנחות בעת ארגון אמנים לאירוע

מאת: חוגחוג- פורטל החוגים של ישראל

כאשר אנו מארגנים אירוע, ובוחרים את האמן, כדאי לנו לקחת בחשבון נקודות מסוימות. ישנם כמה סוגי שיקולים, שיעזרו לכם לבחור אמן שיתאים לאירוע שלכם:

1.      תקציב- השיקול החשוב ביותר שלכם, הוא: מה התקציב העומד לרשותכם? עליכם להחליט מהו הסכום אותו תקציבו עבור אמנים.

2.      האם להזמין אמן אחד או יותר? אחרי שהחלטתם מהו התקציב העומד לרשותכם, עליכם להחליט האם תזמינו אמן אחד לאירוע, או כמה.

את מי תזמינו? נתן לכם טיפים שיעזרו לכם בהחלטה:

3.      מה בעל השמחה רוצה ואוהב? זהו שיקול חשוב ביותר. כאשר מארגנים ברית או בריתה, השיקול לא משמעותי. אולם, כאשר מארגנים בר מצווה- חשוב מאוד להתחשב בדעתו של הנער. זוהי השמחה שלו, וזהו האירוע אותו הוא יזכור כל חייו.

4.      מה קהל המשתתפים יאהב? חשוב מאוד להתחשב בדעתו של בעל השמחה, אך חשוב מאוד שהאורחים יהיו מרוצים. לכן, חשוב ליצור שילוב בין הסגנון שבעל השמחה רוצה, לבין הסגנון של הקהל. כאשר מארגנים בר מצווה- חשוב לשתף את הנער בהחלטה. לתת לנער את השיקולים, ולכוון אותו במציאת התכנית האומנותית המתאימה.

אחרי שהחלטנו על תקציב,  וסגנון, עלינו להחליט מה המטרה של האמן:

5.      האם רוצים ליצור רקע ותפאורה לאירוע? כאשר אתם מתכננים את האירוע, עליכם להחליט אם מטרת האמנים שתזמינו, היא רק לצורך הפעלה כללית של הקהל, או שהאמנים יכינו גם תפאורה ועיצוב? אם זו המטרה, מומלץ להזמין מעצבי בלונים, או להקת שופרות שתיתן מראה ואווירה אחרת לאירוע. כל מי שנכנס לאולם ייכנס לאווירה אחרת. חשוב שהמפעיל יביא ציוד תאורה מתאים. אפשר להוסיף מכונות המפזרות חומר דמויי שלג, או עשן.

6.      מהי התכנית המתאימה לסוג האירוע? לכל סוג אירוע יש תכנית שונה. בחתונות העיקר הוא האוכל והריקודים. בבר מצווה ובת מצווה, עיקר האירוע הוא תכנית. לכן, צריך למצוא מפעיל מתאים. חשוב מאוד לבחור מפעיל מקצועי ומנוסה עם ילדים. חשוב שהמפעיל ירתק את הילדים.

7.      האם רוצים הפעלה כללית רק עבור הילדים או גם עבור המבוגרים? לפני ארגון האירוע עליכם להחליט: את מי אתם רוצים להפעיל באירוע? בדרך כלל, ההפעלה היא עבור הילדים. אבל לפעמים גם למבוגרים מגיע ליהנות. מפעיל מקצועי ומנוסה, יידע לארגן הפעלה מיוחדת לילדים, והפעלה מיוחדת המתאימה למבוגרים.

8.      האם אנו רוצים הפעלה צדדית לילדים לאורך כל קבלת הפנים? האם אתם רוצים לארגן הפעלה לילדים בזמן קבלת הפנים? הפעלה זו איננה מחייבת. המפעיל נמצא בצד. מי שרוצה ניגש- ומי שלא רוצה- לא ניגש. דוגמא להפעלה צדדית: ניפוח בלונים, ליצן שעושה להטוטים.

9.      איזה סגנון מוזיקה אנו רוצים באירוע? כאשר אתם בוחרים אמן בתחום המוזיקה, חשוב מאוד שתחליטו מהו הסגנון המוזיקלי המתאים לכם. כאשר רוצים מוזיקה מקפיצה, מומלץ לבחור בתקליטן D.J. כאשר רוצים לשלב כמה סגנונות, אפשר להזמין זמר. אם רוצים מוזיקה שקטה ונעימה, אפשר להזמין כליזמרים.

10.  האם אנו רוצים לתת מזכרת מיוחדת באירוע? האם אתם רוצים לתת באירוע מזכרת מיוחדת? אם כן, מומלץ לכם לבחור במפעיל שיהיה אפשר להצטלם אתו בתמונה מעניינת עבור מגנט. למשל: חברי להקת שופרות בתחפושת מיוחדת, שחקן מחופש לבובה. ישנם אמנים המכינים מזכרות, ומחלקים לקהל.

לסיכום:
כאשר אנו מחפשים איזה אמן מתאים, עלינו להגדיר מטרות ברורות. כאשר נדע מה אנו צריכים, ומה סגנון האירוע, יהיה לנו קל לבחור מפעיל מתאים. חשוב שהמפעיל יתאים לקהל, ולחתן השמחה.