×
חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחול - ריקודים סלוניים - 10 עובדות על ריקודים סלוניים

10 עובדות על ריקודים סלוניים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

ריקודים סלוניים, הינם כינוי נרחב לריקודי זוגות. יש קו מאפיין את הריקודים. אולם הריקודים מתחלקים לכמה סגנונות ריקוד.
במאמר זה, נכיר את הסגנונות של ריקוד סלוני, וכיצד ריקוד זה משפיע על ריקודי הזוגות בישראל.

 1. הגדרה: "ריקודים סלוניים"- הינו כינוי לסגנון מסוים של ריקודי זוגות, המשלבים בתוכם כמה סגנונות ריקוד.
 2. כבר בימי הביניים, היו רוקדים ריקודים סלוניים בנשפים שנערכו בארמונות. באגדות ילדים רבות, מסופר על "נשף". ה"נשף", הינה מסיבת ריקודים סלוניים שהייתה נערכת בארמון, בה היו רוקדים המוזמנים זוגות זוגות. בארמונות רבים ברחבי העולם, ניתן למצוא "חדר נשפים" בו היו מתקיימים "הנשפים".
 3. עד היום, הרוקדים בריקודים סלוניים רשמיים, לבושים היטב בצורה מכובדת. האישה לובשת שמלת נשף ארוכה ויפה, והגבר לובש חליפה מכובדת.
 4. מטרת הריקודים בנשפים, הייתה להבדיל את אנשי המעמד הגבוה המכובדים, מאנשי מעמד הביניים הפשוטים.
 5. הריקודים הסלוניים, מתחלקים ל-2 סוגים עיקריים: ריקודים סטנדרטים בסגנון אירופאי, וריקודים לטיניים סלוניים.
 6. הלימוד של הריקודים הסלוניים, מתחלק ל3 רמות לימוד: א. רמת לימוד עבור מתחילים. רמת לימוד עבור בינוניים, ורמת לימוד עבור מתקדמים.
 7. וואלס - הינו צעד ריקוד המבוסס על מקצב מוזיקלי של שלושת רבעי. ריקודי זוגות סלוניים רבים מתבססים על וואלס. אפשר לחלק את ריקודי הוואלס ל-2 קבוצות עיקריות: קבוצה של ריקודי וואלס אנגלי, וקבוצה של ריקודי וואלס וינאי. בוואלס הווינאי, נצמדים הרוקדים אחד לשני במהלך הריקוד. בוואלס האנגלי, הרוקדים אוחזים ידיים, אך שומרים על מרחק אחד מהשני.
 8. קוויקסטפ - אחד מהצעדים המאפיינים ריקודים סלוניים של בודדים, הם צעדי "קוויקסטפ". צעדים אלו נעשים לעיתים במקצב מהי מאוד. בארץ, תחום זה התפתח כתחום "קוויקסטפ". בארץ, לובשים הרוקדים זה נעליים מיוחדות, הנקראות נעלי "קוויקסטפ".
 9. ריקודי הזוגות שחוברו בארץ מתבססים על הצעדים של ריקודי זוגות סלוניים.
 10. בשנים האחרונות, התפתח בארץ תחום חדש, הנקרא: "ריקוד חתן כלה". במהלך החודשים לפני החתונה, לומדים החתן והכלה צעדים של ריקודי זוגות. בסוף, בונים החתן והכלה ריקוד משותף, ומתאמנים עליו היטב. בחתונה, ירקדו החתן והכלה ביחד לכל הקהל. צעדי ריקוד "חתן כלה", מתבססים על צעדים של ריקודים סלוניים, וריקודים סלוניים לטיניים.

לסיכום:
הריקודים הסלוניים, מתחלקים לריקודים אירופאים, וריקודים לטיניים. בעבר, היו רוקדים את ריקודים אלו, זוגות מאנשי האצולה הגבוהה בערבי נשף מיוחדים.
גם היום, משתדלים להתלבש יפה הרוקדים בערבי ריקודי זוגות. ריקודי הזוגות הישראלים, מתבססים על הצעדים של הריקודים הסלוניים.

תמיד רציתם ללמוד ריקודים סלונים? עוד לא מאוחר -  ריקודים סלוניים למבוגרים. חושבים שהילד שלכם עילוי? ריקודים סלוניים לילדים