×
 שיעורים פרטיים ושפות -  הכנה לבר מצווה - 10 הפקות מקוריות עבור בר מצווה

10 הפקות מקוריות עבור בר מצווה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

איך כדאי לחגוג את בר המצווה? לצד טקסים מסורתיים, ישנם סוגים שונים של הפקות. חלקם בחיק הטבע, וחלקם בתוך האולם.
אנו נכיר לכם את עשרת ההפקות החזקות ביותר:

הפקות לבר מצווה בחיק הטבע:

1.       תהלוכת שופרות מהר ציון לכותל המערבי- ישראלים רבים, חוגגים את טקס הנחת תפילין ועלייה לתורה בכותל המערבי. אפשר להוסיף לטקס להקת שופרות. אמנם, אין מחויבות הלכתית נוספת מעבר להנחת התפילין והעלייה לתורה. אולם, להקת השופרות תורמת לאווירה היהודית, מכניסה אותנו לתקופה הקדומה, ונותנת שמחה לאירוע. כאשר מזמינים להקת שופרות, מומלץ להתחיל את האירוע מהר ציון. כל בני המשפחה מתאספים ברחבה. כולם ביחד צועדים בתהלוכה לכותל. בראש התהלוכה, צועדים המתופפים, בלבוש הלבן עם שופרות ודרבוקות. במהלך הצעדה, מתופפים, תוקעים בשופרות ושרים. אפשר להזמין צלם מגנטים לתהלוכה זו.

2.      טיול במדבר- חברות הפקה רבות, מארגנות טיול במדבר לכבוד בר המצווה. ישנם אפשרויות מגוונות: טיול גמלים במדבר, מסע ניווט. ישנם אטרקציות ליליות במדבר, כמו לינה באוהלים וקומזיץ. אטרקציות אלו, מתאימות לנער ולחבריו.

3.      טיול סגווי- הרכיבה על סגווי, מתאימה לנער ולחבריו, לילדים ולמבוגרים שבמשפחה. אחד מהמקומות היפים בארץ בהם ניתן לשכור רכבי סגווי, הוא יער השלום בירושלים.

4.      טיול בעיר העתיקה- אפשר לנצל את חגיגת בר המצווה, כדי לחבר את הנער, חבריו ובני המשפחה אל המסורת. אפשר לארגן טיולים בעיר העתיקה בירושלים. כל נער העולה לתורה בכותל המערבי לכבוד בר המצווה, יכול ביחד עם בני משפחתו לקבל סיור חינם במנהרות הכותל. בנוסף, אפשר לארגן סיור על החומות, ובין הסמטאות של העיר העתיקה. אפשר לנצל את היום המיוחד לסיור אתגרי בעיר דוד.

5.      פארק אתגרים- ישנם שבטים ברחבי העולם, בהם נהוג לתת לנער אתגרים כדי לציין את כניסתו לבגרות. אפשר לתת לנער ולחבריו אטרקציה מיוחדת ובלתי נשכחת של פארק אתגרים. ישנם כמה סוגים של פארקים כאלו ברחבי הארץ. בחלק מהפארקים יהיו סולמות וחבלים וקירות טיפוס. בחלק מהפארקים יש נסיעה ברכבים ממונעים ואימוני ירי בפינטבול.

6.      טיול ג'יפים- כאשר בני המשפחה בוגרים. אפשר לבצע טיול ג'יפים משפחתי. כל בני המשפחה והחברים נוסעים בג'יפים. את רמת הקושי, יש להתאים לפי המשתתפים. ישנם כמה סוגי מסלולי ג'יפים אתגריים בארץ. חשוב לא לבחור במסלול נסיעה מסוכן מדי. מומלץ להזמין מורה דרך לטיול זה.

דוכני מזון בבר המצווה:

דוכני מזון בבר מצווה, יכולים להוות אטרקציה בפני עצמה. אילו דוכני מזון מומלצים?

7.      מפלי שוקולד- כאשר שמים מפל שוקולד על בר מתוקים, הבר יראה אחרת. למפל יש יופי. למראה של נוזל השוקולד הגולש במפל, יש יופי מיוחד. אפשר להזמין סוגים שונים של מפלי שוקולד. ישנם מפלים לבנים, ישנם מפלים חומים, וישנם מפלי שוקולד המשלבים את שני הצבעים.

8.      דוכני מזון- כאשר מפיקים טיול בר מצווה, או בילוי באתר, אפשר להזמין דוכני מזון. גם במהלך מסיבה, אפשר להזמין דוכני מזון. הדוכנים האהובים על הנוער, הם: דוכני פופקורן, דוכני ים- בם.

אטרקציות נוספות לבר מצווה:

ישנם אטרקציות מיוחדות, שמשתלבות גם באולם סגור:

9.      צלם מגנטים- המזכרת שחדרה ביותר בשנים האחרונות, היא הזמנת צלם מגנטים. הצלם מצלם את הנער ובני משפחתו. ניתן להצטלם לבד. ניתן לבחור עם מי להצטלם. כאשר יש בובות רוקדות או מיצגים אנושיים, ניתן להצטלם עמם את תמונת המגנט עם המיצג כמזכרת.

10.  בובות רוקדות ומיצגים אנושיים- סוג נוסף של אטרקציה שחדרה לאולמות, היא בובות רוקדות. זוהי בובה מתנפחת, המופעלת על ידי טכנאי הנכנס לתוך הבובה. הבובה מסתובבת בין הקהל, לוחצת ידיים, ומעודדת את הקהל לרקוד. בנוסף לבובות, קיימים מיצגים אנושיים: שחקנים הבאים בתחפושות שונות. בבר מצווה יזמינו בדרך כלל גלדיאטורים, או תחפושות הלקוחות מעולמם של בנים.

לסיכום:
ישנם אטרקציות שונות ומגוונות לבר המצווה. חלק מהאטרקציות, הינם טיולים בחיק הטבע. חלק מהאטרקציות מתאימות לתוך אולם סגור. חשוב מאוד לבחור באטרקציה האהובה על הילדים ובני המשפחה.

שיהיה במזל טוב!


 שיעורים פרטיים ושפות -  הכנה לבר מצווה - מהי המשמעות של בר מצווה?מהי המשמעות של בר מצווה?