×
10 החלטות חשובות על בניית אתרים

10 החלטות חשובות על בניית אתרים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

מקצוע בניית אתרים הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות.
בכל שנה נוספים אלפי בוני אתרים לשוק. חלק מבוני האתרים הם עובדים מקצועיים, שרכשו השכלה מתאימה במוסדות לימוד מקצועיים. רבים אחרים למדו לבד בצורה בסיסית את התחום. בתחום בניית אתרים יש עבודה רבה, משום שעסקים רבים בונים לעצמם אתר או דף נחיתה.
במאמר זה, נסקור כמה שיקולים חשובים בבניית אתרים.

1.      אתר מבוסס קוד פתוח, או אתר מבוסס קוד סגור? השיקול הראשון והחשוב בבניית אתרים, הוא ההחלטה האם האתר יתבסס על קוד פתוח, או יתבסס על קוד סגור? באתר המתבסס על קוד סגור, האתר מאוכסן בשרתים של חברת בניית אתרים.
כל מי שרוצה לבנות אתר נרשם במערכת, פותח אתר ובוחר תבנית. בעת פתיחת האתר, נוצרת תת מחיצה בשרת האכסון. לבעל האתר אין גישה אל השרת, ואין גישה אל הקוד. בעל האתר יכול לבצע אך ורק את הפעולות שניתן לבצע דרך ממשק הניהול.
לעומת זאת, באתר בעל קוד פתוח, רוכשים שטח אכסון, ובונים את האתר במערכת מבוססת קוד פתוח כדוגמת וורדפרס או דרופל. לבעל האתר יש גישה אל השרת, והוא יכול לערוך שינויים בקוד האתר.

2.      באיזה מערכת סליקה להשתמש? חשוב מאוד לקבל החלטות נבונות כאשר בוחרים מערכת סליקה לאתר. יש לבדוק שמערכת הסליקה עומדת בתקנים הנדרשים, ושיש את מלוא האבטחה בעת הרכישה. חשוב לוודא שמערכת הסליקה עונה על הצרכים של הגולשים.
יש מקרים שבהם כדאי לבחור במערכת פייפל. גם כאשר יש מערכת סליקה, מומלץ לתת לגולשים אופציה של רכישה בפייפל.

3.      באיזו מערכת חנות וירטואלית כדאי לבחור? כאשר אתם בונים חנות וירטואלית, עליכם להחליט אם אתם מעוניינים בחנות שמתכנת יבנה עבורכם במיוחד, או באחת מהפלטפורמות של החנויות הווירטואליות. פלטפורמות החנויות באות כתוסף להתקנה.
ישנם תוספים של
e-bay, היוצרים התממשקות של החנות הפרטית שלך, עם מנוע החיפוש הגדול של e-bay. ישנו תוסף המתאים חנויות המוכרות תכשיטים וחפצי אומנות- esty shop. תוסף זה, מתממשק עם מנוע החיפוש הראשי של esty shop.
התוסף הנפוץ ביותר כיום לבניית חנויות, הוא תוסף
e-commenre. בתוסף זה, מגדירים את ההגדרות של החנות. לאחר בחירת ההגדרות, אפשר לפתוח דפי חנות, ולהתחיל להזין את נתוני המוצרים.

4.      אפיון האתר- אפיון האתר, הינו מרכיב חשוב ביותר בהליך בניית האתר. במהלך אפיון האתר, קובעים את המטרות והיעדים של האתר. קביעת מטרות זו, תקבע כיצד יחולק ויראה האתר. באפיון האתר קובעים חלוקת דפים, תפריטים, אלו אלמנטים יהיו באתר, וסידור נכון של אלמנטים באתר.

5.      אילו צבעים לבחור עבור עיצוב האתר: ישנם כללים ברורים לעיצוב מקצועי ונכון של האתר. באתר מעוצב טוב, יש 2-3 צבעים בלבד. לכן בשלב העיצוב- חשוב לבחור את הצבעים עליהם יתבסס האתר.

לסיכום:
בניית אתר, הינו הליך חשוב בפיתוח ושיווק העסק. חשוב לבנות אתר טוב ואיכותי, העונה לצרכים של העסק. לכן, כדאי להשקיע היטב באפיון האתר, ועיצוב מקצועי.
חשוב לבחור במערכת בנייה וניהול שיהיה קל להתרגל אליה, ולנהל דרכה את האתר. חשוב לבחור בממשק נוח ומקצועי של חנות ווירטואלית. 


מה שרציתם לדעת על אתר אינטרנט תדמיתימה שרציתם לדעת על אתר אינטרנט תדמיתי