×
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  תיכנות - 10 דרכים להתעשר באמצעות תכנות

10 דרכים להתעשר באמצעות תכנות

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

ישנם 10 דרכים להתעשר, באמצעות תכנות.

מעבר לידע בתכנות, מומלץ לפתח חוש מסחרי וידע בשיווק. אלו תכונות חשובות, על מנת שיהיה באמצעותם ניתן להתעשר ממוצר דיגיטלי שתפתח ותמכור. ישנם מיליארדרים שהתחילו את דרכם כאנשים פשוטים, ואף כעניים מרודים.

במאמר זה, נספר את סיפורם של מפתחי אפליקציות ידועות, וניתן רעיונות של מוצרים דיגיטליים אותם ניתן לפתח על ידי תכנות, ולמכור בהרבה כסף.

מילד שנולד עני למיליארדר- סיפורו של יאן קום מפתח "ואטסאפ":

יאן קום, מפתח "ואטסאפ",  לא נולד להורים עשירים. כאשר נולד, הייתה משפחתו מנותקת מחיבור לחשמל, ובביתם לא היה מים חמים מחוסר כסף. כך גדל בבית העני. כיהודי, סבל יאן ובני משפחתו מרדיפות אנטישמיות. בגיל 16, היגרה אמו ביחד עם בנה יאן אל ארצות הברית. גם בארצות הברית סבלו יאן ואמו מעוני. אמו שכרה דירת חדר, והציבה בו 2 מיטות. על מנת להתפרנס, עבד יאן לצד לימודיו בתיכון בניקיון של משרדים. יאן ואמו נתמכו על ידי רשויות הרווחה.

חייו של יאן התחילו להשתנות כאשר החל ללמוד תכנות מספרים. בשנת 2007, הקים ביחד עם חברו אקטון את חברת ווטאסאפ. השניים שכרו מחסן, והציבו בו ריהוט פשוט שקנו מאיקאה. במהלך השנים, פיתחו את האפליקציה המוכרת לכולם. בכל פעם הוסיפו שדרוג חדש. השדרוג המשמעותי, היה כאשר פתוחה האפשרות לשלוח תמונות דרך הוואטצאפ. חייו של יאן קום השתנו, כאשר בשנת 2014 נמכרה חברת וואטצאפ לחברת פייסבוק.

10 מוצרים שאפשר לפתח באמצעות תכנות:

לא כולנו נולדנו להיות מפתחי וואטצאפ, אך מי שיש לו ידע בתכנות יכול לפתח מוצרים ולהרוויח מהם הרבה כסף:

1.      תכנות משחקים- אפשר לפתח משחק, להשקיע בעיצוב הדמויות במשחק, ולהיות המותג המוביל הבא. לעיתים, הרווח הוא לא ממכירת המשחק, אלא מהמותג.

2.      פיתוח מערכת סליקה- תמיד יש צורך במערכות סליקת אשראי. ניתן לפתח מערכת סליקת אשראי, ולהרוויח כסף טוב מהעמלות.

3.      הפיכת טאבלט ללוח ציור- אפשר לפתח אפליקציה בתשלום, אשר תהפוך כל טאבלט ללוח ציור ידידותי.

4.      פיתוח רשתות חברתיות- לכל רשת חברתית יש פוטנציאל לצבור פופלאריות. לכן, עדיין ניתן לפתח רשת חברתית אשר יכולה להימכר בכסף רב בעתיד.

5.      פיתוח אפליקציות- אמנם השוק מוצף באינספור סוגים של אפליקציות, אולם תמיד יש מה לחדש. תמיד אפשר לפתח אפליקציה שתביא חידוש.

6.      פיתוח מערכת העלאת קבצים- תמיד יש רצון לשתף אחרים ברשת בסרטון או בתמונות. לכן, תמיד אפשר לפתח אתר המאפשר העלאת קבצים ולשווק אותו היטב.

7.      תכנות מברשות לפוטושופ- מי שיודע תכנות מתקדם יותר, יוכל לתכנת מברשות לפוטושופ, ולשווק אותן בכסף.

לסיכום:
יאן קום, נולד כעני מרוד, ונהיה מיליארדר בזכות אפליקציה שפיתח בעצמו.
בעלי ידע בתכנות יכולים למצוא רעיון מהרעיונות שהעלנו או רעיון אחר, להתמקד בו, לפתח אותו היטב ולשווק אותו טוב, עד שירוויחו ממנו כסף רב בזכות כמות גדולה של הורדות ושימוש במוצר שפיתחו.


קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  תיכנות - למה כדאי לפתח תוכנה במיקור חוץ?למה כדאי לפתח תוכנה במיקור חוץ?
קורסי
 מחשבים ואינטרנט, חוגי
 מחשבים ואינטרנט, שיעורי מחשבים ואינטרנט -  תיכנות - בחרתם בפיתוח תוכנה במיקור חוץ? כמה טיפים..בחרתם בפיתוח תוכנה במיקור חוץ? כמה טיפים..