×
חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחול -  היפ הופ - תרבות ההיפ הופ וכל הטוב שהביאה לעולם!

תרבות ההיפ הופ וכל הטוב שהביאה לעולם!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

היפ הופ היא תרבות רחוב ידועה בעולם כולו אשר דוגלת בחדשנות, שינוי ומרד אנטי ממסדי. תרבות זו נולדה בשנות ה-70 המאוחרות ברחובות רובע הברונקס שבניו-יורק, בו בזמן שהחל שיגעון הברייקדאנס.

השכבות החלשות באוכלוסייה רצו להראות לעולם ולשכבות החזקות שגם להם יש מה להציע, על אף חוסר האמצעים. היפ הופ סייע ועודנו מסייע לאנשים רבים לצאת מהרחובות ולבטא עצמם דרך ריקוד.

כיום אנו רואים את סגנון ההיפ הופ כמעט בכל מקום. זה הריקוד הרווח ביותר בעולם המוזיקה הפופולרית. ניתן להבחין בהיפ הופ בסרטי קולנוע כדוגמת "סטפ-אפ", על הבמות של גדולי הזמרים, בפרסומות רבות ואף מדי פעם ממש ברחוב עצמו.

ההיפ הופ הוא הרבה יותר מסגנון ריקוד ומוסיקה. ההיפ הופ הוא תרבות שלמה, שמאחוריה היסטוריה נרחבת ועמוקה, ששורשיה נטועים לפני מאות שנים באפריקה.

חלוצי ההיפ הופ הם האפרו-אמריקאים שהביאו עמם את המסורת המוזיקלית של אבותיהם האפריקאים ובה קצב מטריף ואנרגיה חייתית וראשונית של ביטוי גופני נקי. ממסורת זו התפתחו מאפיינים תרבותיים שונים. לתרבות ההיפ הופ כמה מאפיינים עיקריים: הדיג'יי היוצא את המוזיקה מכמה תקליטים המושמעים בו זמנים וסיבובם ליצירת "שריטות", סאונד מעניין וקצב משולב, הראפ - שהוא האלתור המילולי המתלווה למוזיקה שמשמיע הדיג'יי, הגרפיטי הלא הוא ציור הקיר האסור על פי חוק ובא להביע מחאה חברתית, סימון גבולות של כנופיות והעברת מסרים חברתיים, הברייקדאנס שהוא הריקוד האקרובטי - וכמובן הביט בוקס שהוא אמנות הקצב בעזרת הפה. 

לימודי ריקוד ההיפ הופ צברו תאוצה בשנים האחרונות עקב הגעתה של מוזיקת ההיפ הופ לאוזנינו, ואף השתלבה היטב במוזיקה הישראלית. אמנים רבים שואבים את התנועות, הלבוש, המראה כללי והשירה מסצנת ההיפ הופ האלמותית והדבר העשיר את התרבות שלנו אף יותר ממה שכבר הייתה.

את שיעור ההיפ הופ תוכלו למצוא בכל אחד ממרכזי הכושר, המחול והחוגים באזורכם. מדובר בשיעור תובעני מהאספקט הפיזי וקליל וסוחף כל כך, שלא תרגישו שאתם מזיעים ומתאמצים.

השיעור מקנה שליטה מוחלטת בכל חלקי הגוף בנפרד וביחד, הוא מפתח שמיעה מוזיקלית וקצבית, הוא מאפשר גמישות רבה מאד, כושר שיא (במידת התמדה כמובן), עיצוב וחיטוב שרירי הגוף, פיתוח קואורדינציה, פיתוח סגנון אישי, פיתוח יכולת אלתור ריקוד, העלאת ביטחון עצמי, ובעיקר פשוט הנאה צרופה!