×
חוגי
 אומנויות הבמה, לימודי
 אומנויות הבמה, שיעורי אומנויות הבמה -  הכנה לאודישן - תסריטאות - אמנות העיצוב במילה הכתובה

תסריטאות - אמנות העיצוב במילה הכתובה

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

תסריט הוא הסיפור והעלילה של סרט, אשר כתוב בשפה קולנועית אחידה ומאפשר לכלל המשתתפים בהפקה כגון השחקנים, הבמאי, המפיק, הצלמים והצוות הטכני להבין כיצד ייראה הסיפור על גבי המסך, בטרם נגיעתו האישית של הבמאי.

תסריטאי הוא השותף החיוני והמרכזי בתהליך היצירה הקולנועית והטלוויזיונית. הוא מביא את הרעיון ההתחלתי אל המסך הגדול או אל הבמה, לוקח את חומרי החיים או רעיונות בדיוניים לעיבוד יצירה שניתן להזדהות עמה באמצעות תסריטאות.

התסריטאי הוא האדם אשר מוביל את היצירה להפקה הסופית תוך עבודה משולבת עם הבמאי והמפיק.

תסריט הוא מדיום כתיבה שאין שני לו מאחר והוא מתבסס על טכניקה ומבנה ספרותי, אך למעשה גם משמש כשלב מהותי ובסיסי בדרך להפקת סרט קולנוע או סדרה טלוויזיונית. 

אם אתם מעוניינים ביצירת חיבור בין עולם הספר לבין עולם הקולנוע או מתכננים לכתוב בעצמכם תסריט לסרט או סדרה, תצטרכו ללמוד את רזי המקצוע לרכוש כלים לכתיבת תסריט איכותי ומקצועי, אשר יהיה קריא ויכיל את השפה הקולנועית, המבנה והניואנסים אשר יבדילו בין תסריט מקצועי ותסריט חובבני.

בלימודי תסריטאות תרכשו כלים רבים הכוללים תסריטאות לניו מדיה, תאוריה, היסטוריה קולנועית, קריאת תסריט, פיתוח פורמטים, קורס בכתיבה דרמטית ואף שיווק. לימודי תסריטאות יעניקו לכם חוויה המשלבת בין תאוריה ליצירה בפועל.

לימודי התסריטאות משלבים בין תוכן תאורטי לתרגול בפועל בסדנאות דינמיות של שלבי כתיבת התסריט. אמנם קיימת הישענות על כתיבה קלאסית ודרמטית, אך התרגול מאופיין בחופש ביטוי רחב ואמנותי אשר יאפשר לכם ליצור באופן חופשי בתוך טווח התמרון המבני.
בלימודי תסריטאות תזכו להכיר את עקרונות הכתיבה התסריטאית, כתיבה תסריטאית כאקט זיכוך לנפשו של הכותב, מבנה נכון של תסריט, הקונפליקט כעיקרון בסיסי ואופני פיתוח הסיפור והדמויות. בנוסף, תזכו ללמוד כיצד לבנות סצנה קולנועית ולתסרט דיאלוגים באופן נכון בשפה הקולנועית הרווחת בתעשייה.


חוגי
 אומנויות הבמה, לימודי
 אומנויות הבמה, שיעורי אומנויות הבמה -  הכנה לאודישן - מה צריך כדי לעבור אודישן טוב?מה צריך כדי לעבור אודישן טוב?