×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  שח מט - שחמט - משחק המלכים!

שחמט - משחק המלכים!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

אם אתם בעניין של פעילות פנאי מרתקת, כיפית, מלמדת ושימושית – כדאי שתשקלו למצוא לעצמכם פרטנר למשחק שחמט או תצטרפו לחוג שחמט קבוצתי.

משחק השחמט העתיק הוא אחד משחק מורכב ומצליח בעולם כבר שנים רבות. אנשים רבים מכל קצוות תבל מקדישים זמן רב למשחק השחמט, לחלק כתחביב, ולאחרים בצורה מקצועית, בתחרויות רשמיות ובאליפויות.   

מקורו של משחק השחמט לוטה בערפל ושנוי במחלוקת, והמצאתו יוחסה לאימפריות שונות של העולם העתיק בסין, בהודו, במצרים או בפרס. ככל הנראה, מוצאו של השחמט ממשחק הלוח ההודי צ'טורנגה, שנדד וזכה לווריאציות שונות במזרח כמו שיאנג-צ'י בסין, שוגי ביפן, ג'נגי בקוריאה ומקרוק בתאילנד ובקמבודיה.

משחק השחמט ידוע בפיתוח יכולות חשיבה לכל מי שמשחק בו. הוא דורש מהמשתתפים להיות בעלי יכולות מנטליות גבוהות, לפתח יכולות הערכה מראש של מהלכים שלו ושל יריבו, ולהצליח לראות ולחשב בו זמנית מספר רב של אפשרויות עתידיות ומהלכים אשר יעניקו לו את הניצחון במשחק..   

אם אינכם מכירים את כללי המשחק, והייתם רוצים ללמוד אותו ולפתח את יכולות החשיבה שלכם דרך משק השחמט, דעו כי קיימים חוגים כמעט בכל עיר בהם תוכלו ללמוד החל מהחוקים הבסיסים ביותר של משחק השחמט ועד לרמת שחקן שחמט מקצועי.
בחוג תלמדו  אסטרטגיות משחק שונות, תזכו לתרגול והדרכה אישיים וצמודים מהמדריך, תתרגלו את השיטות שנלמדו בתאוריה, תשחקו אחד נגד השני, יציבו בפניכם אתגרי חשיבה, ותפתחו את היכולת שלכם להגעה לפתרון כאשר מוצבות בפניכם דילמות.

משחק השחמט גם מפתח כלים חשיבתיים נהדרים אשר עשויים להפוך לשימושים גם בתחומים אחרים בחיינו. המשחק מפתח מיומנויות של התמודדות במצבי לחץ, וכן את יכולת קבלת ההחלטות של המשתתף. במשחק השחמט קיים גם ערך של תחרותיות וספורטיביות, שמעודד התנהלות מול יריבים ומשחק נעים והוגן.

אם אתם מחפשים פרטנר למשחק ולא מוצאים בסביבתכם, ודאי תוכלו למצוא פרטנרים רבים, באותה קבוצת גיל כשלכם ובאותה רמה כשלכם, באחד מחוגי השחמט הקיימים במרכזי החוגים השונים. מלבד יתרונות פיתוח המחשבה ויכולות האסטרטגיה, חוג שחמט מציע פעילות חברתית נהדרת בה תזכו להכיר מוחות גדולים כשלכם, תוכלו לשאוב השראה מהיריבים שלכם וכמובן ליצור חברויות לחיים.