×
קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל -  שוקולד - שוקולד - חלומו המתוק של כל אחד!

שוקולד - חלומו המתוק של כל אחד!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל


לא משנה כמה ננסה להבדיל את עצמנו מחיות ולהכריז על היותנו הזן השליט, ישנם כמה אספקטים בחיינו שמוכיחים לנו שוב ושוב אחרת. אנחנו, כמו שאר בעלי החיים, יצורים יצריים. אנחנו עושים את הבחירות שלנו לא רק על פי החלטות מושכלות כי אם בפעמים רבות גם על פי התפישה החושית שלנו.

 אחד התחומים בהם השליטה שלנו מוטלת בספק לגביו הוא המזון, שמהווה פיתוי שמעורר בנו יצרים ותשוקות. אפשר לומר אפילו "חייתיות". אוכל הוא דבר שמחובר לנו באופן ישיר לדמיון ומפעיל בנו את כל החושים גם יחד.
אנחנו רואים מזון מפתה וכמעט מצליחים לטעום אותו על הלשון מבלי שנגסנו בו באמת. מלבד אכילה עם העיניים שכולנו חוטאים בה, אנחנו מקבלים תאבון מריח נעים ומגרה, מרעש של ביס "מתפצפץ" שמעורר בנו חשק או ממגע עם טקסטורות שונות.
 
אחד המאכלים הכי מעוררים שניתן לחשוב עליהם הוא כמובן - השוקולד. מממממ….

 

השוקולד, אשר עשוי למעשה מזרעים מותססים, קלויים וטחונים של עץ הקקאו הטרופי, הוא שילוב של מוצקי קקאו וסוכר בשילוב לציטין לעתים ונילין.
ישנם שלושה זנים של עצי קקאו אשר בפוליהם משתמשים לצורך הכנת שוקולד: הקריולו, הפורסטרו והטריניטריו- שהוא הכלאה של שני הזנים האחרים.

ככל הנראה, הראשונים להשתמש בפולי הקקאו למאכל היו בני המאיה. האצטקים גם הם היו צרכנים של שוקולד אך לא בגלגולו המוכר כממתק הם היו מכינים מפולי הקקאו הטחונים משקה מר ולא ממותק, לעתים בתוספת פלפל חריף, וניל ופיגמנטו. משקה זה שימש כמשקה מעורר ומרפא.


ישנם שלושה סוגים עיקריים של שוקולד:

  • שוקולד מריר - אשר אינו מכיל רכיבי חלב ואחוז מוצקי הקקאו הוא גבוה משאר הסוגים.
  • שוקולד חלב - אשר מכיל מוצקי קקאו, סוכר, רכיבי חלב, לציטין ולעתים ונילין. נחשב איכותי פחות משוקולד מריר. טמפרטורת ההתכה שלו היא בסביבות 34° צלזיוס, כך שלהבדיל מהשוקולד המריר הוא ניתך בקלות על הלשון וטעמו מתוק יותר.
  • השוקולד הלבן - אשר מכיל חמאת קקאו, סוכר, אבקת חלב ולציטין.


אדם שמקצועו הכנת ועיבוד שוקולד, אשר מייצר מוצרי שוקולד לסוגיהם נקרא "שוקולטייר".

דמיינו את עצמכם עובדים בסביבת שוקולד מדי יום. נכנסים למטבח ועוטפים את עצמכם בריח המשכר של שוקולד חם….. מי יוכל לסרב לרעיון שכזה? אז יש לי חדשות משמחות מאד בשבילכם:


גם אתם תוכלו להיות שוקולטיירים!

קיימים ברחבי הארץ קורסי שוקולטיירים ויצרני ממתקים!!
מדובר בקורס בינלאומי שאף מקנה לבוגריו תעודה בינלאומית. תעודת הגמר של הקורסים משותפת בדרך כלל למוסדות בינלאומיים ולכן התעודה תקפה ומוכרת ברחבי העולם.
הלימודים בקורסים אלו הם בסטנדרט האירופאי הגבוה ביותר והם מועברים על-ידי מיטב המורים המומחים בתחום השוקולד.
קורסים אלו מקנים ידע נרחב באומנות השוקולד, מרמת חומר הגלם ועד גימור, העטוף וההגשה.
מדובר בקורסים מעשיים אשר מאפשרים התנסות ועבודה עצמית בכל שלבי הייצור – הן ידנית והן באמצעות ציוד תעשייתי מקצועי.