×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  קריקט - קריקט- חובטים במיינסטרים

קריקט- חובטים במיינסטרים

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

תחשבו רגע על ספורט תחרותי בין שתי קבוצות, המתקיים במגרש עם כדור, שערים והגשות?

כנראה שלא חשבתם על קריקט...חבל! עדויות לקריקט התגלו הרבה לפני עדויות לענפי הספורט הפופולריים כמו הכדורסל, הכדורגל והבייסבול. בדומה לאלה הפופולריים, ענף זה כולל גם הוא שתי קבוצות המתחרות זו בזו, מגרש גדול וכדור אחד. בדומה לבייסבול הוא כולל גם מחבט, בדומה לכדורגל- הוא מתרחש על משטח דשא ובדומה לכדורסל הוא מותח ומבדר במיוחד.

בקריקט כל קבוצה מונה 11 שחקנים, כאשר בכל קבוצה יש קפטן שאחראי על סידור השחקנים במגרש ועל ההחלטה מי מחברי הקבוצה יהיה המגיש. אחרי הטלת מטבע בין שני הקפטנים המכריעה מי מהמגישים יחבוט ראשון, יוצא המשחק לדרך. כיאה למשחק עתיק יומין שהתפתח באנגליה השמרנית, הקריקט הינו משחק מורכב בעל חוקים רבים ואורכו מגיע לחמישה ימים במשחקים בינלאומיים ושבין שלושה לארבעה ימים במשחקים מקומיים.
מחבט הקריקט עשוי עץ בצורת מלבן מאורך, והכדור דומה בגודלו לכדור טניס. צבעו אדום ובמשחקים הנערכים בלילה משתמשים בכדור לבן מטעמים של ראות. מגרש הקריקט הינו משטח דשא אליפטי ובמרכזו נמצאים, במרחק של 20 מטר האחד מהשני, שני השערים הבנויים משלושה מנקלות עומדים ושני מקלות קטנים שיושבים עליהם.

כל קבוצה חובטת פעמיים בשני סיבובים, וכל הגשה כוללת שש חבטות. המטרה של כל קבוצה היא לצבור כמה שיותר נקודות, כאשר חבטה שבה הכדור מתגלגל אל מחוץ למגרש מזכה בארבע  נקודות וחבטה שעפה אל מחוץ לגבולות המגרש בשש נקודות. נשמע מעט מסובך, אבל ברגע שמבינים את המשחק מתמכרים אליו ואל הצפייה בו. לא במקרה במדינות כמו הודו פקיסטן ובנגלדש קריקט הוא הספורט הפופולארי ביותר.

הוא אהוב מאוד גם אנגליה אוסטרליה וניוזילנד בין היתר, וגם בישראל יש מועדוני קריקט וקהל שאוהד את הענף.
אם מתחשק לכם להיחשף לספורט מעניין ומהנה שיוציא אתכם קצת מאזור הנוחות של המיינסטרים השגרתי, קריקט הוא הספורט בשבילכם
!