×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  קלרינט - קלרינט - לא רק למוזיקה קלאסית!

קלרינט - לא רק למוזיקה קלאסית!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הקלרינט הוא כלי נשיפה רבגוני ומעניין וגוון הצליל שלו ייחודי למדי.
אי אפשר להתבלבל כשמאזינים לו וישר הוא לוקח אותנו למחוזות ילדותנו. הצלילים הנמוכים שהוא יכול להפיק באוקטבה הראשונה הם עמוקים וחודרים, בעוד שבאוקטבה העליונה הצלילים הגבוהים שלו מרגשים ודקיקים.


לקלרינט קיימת היסטוריה מפוארת ומכובדת מאחר וכבר מהתקופה הקלאסית הוא שיחק תפקיד ראשי בתזמורות לסוגיהן. הקלרינט עבר גלגולים סגנוניים רבים וכיום ניתן לשמוע אותו בסגנונות נגינה רבים כגון: דיקסילנד, ג'אז, מוסיקה חסידית ואפילו במוזיקת רוק!

 אם ניכנס לפרטים הקטנים, הקלרינט הוא כלי נשיפה די פשוט. קלרינטים פשוטים עשויים מפולימרים שונים כפלסטיק, בקליט ורזונייט, בעוד שקלרינטים איכותיים יותר בנויים מעץ גרינדילה.
אם חשקה נפשכם ברכישת קלרינט דעו שטווח המחירים נע באופן קיצוני מאחר וקיימים קלרינטים הבנויים בעבודת יד ומחירם יקר להפליא, בעוד שקיימים קלרינטים המיוצרים במפעלים תעשייתיים ומתאימים לרוב הכיסים. רכישת קלרינט מצריכה איסוף מידע וקבלת ייעוץ מקצועי, במיוחד עבור אנשים אשר אינם בעלי רקע בנגינת קלרינט או כאלה הנמצאים בשלבי נגינה התחלתיים.

אם הנך חדש בעולם הקלרינטים, כדאי שתתייעץ מבעוד מועד עם מומחה בתחום, עם מורה או נגן מקצועי שיכוון אותך לגבי לימודים, רכישה או שכירת כלי בתשלום חודשי.  לך להתנסות מעט בנגינה לפני ההחלטה על רכישת קלרינט ולקבוע שיעור ניסיון עם מורה לקלרינט או להתייעץ עם נגן קלרינט טוב, בד בבד עם השכרת קלרינט לתקופת התנסות ראשונית של שלושה חודשים. מספר חודשים הם זמן סביר דיו כדי להבין עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בקלרינט.

אם החלטת על שכירת קלרינט, דאג שיהיה זה כלי שנוח ונעים לך לנגן עליו. על כל קלרינט להשכרה באשר הוא להיות מטופל אצל מומחה לכלי נשיפה כדי להימנע מקשיים מיותרים במהלך הדרך.
הלימוד והאימון גם ככה אינם עניין של מה בכך, אז כדאי שהכלי יהיה תקני ונוח ולא יעכב את התפתחותך.


הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו