×
 קייטנות  - קייטנה לתמיד

קייטנה לתמיד

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

פעילות לקטנים והאהובים שלכם בחופש צריכה להיות חווייתית ואטרקטיבית ולהיות זו שתחקוק להם זיכרונות מתוקים מימי הילדות ותהפוך אתכם להורים מרוצים ואוהבי חופש

לעשות לכם את החופש

חופשת הקיץ הינה החופשה המשמעותית ביותר במהלך השנה, היא מהווה זיכרונות חמים וציפייה של הילדים ומהווה לא מעט מטרד להורים העובדים ששגרת חייהם מופרת בגלל הילדים הנופשים. הילדים שייצאו לחופשה אחרי שנת לימודים עמוסה, מחפשים אטרקציות ובילויים, זה הזמן שלהם להרפות להתרענן ולאגור כוחות. ההורים העמוסים לא פנויים לספק אותם. ככל שהגילאים עולים, הזמנים משתנים, כך גם הציפיות והדרישות גדלות, וההורים הופכים למאוימים מהחופשה. סיפוק צרכיהם ודרישותיהם של הילדים מעמיד את ההורים במתח רב ועשוי לפגוע בתפקודם במקום עבודתם.

אפשר גם אחרת...

אנשים בעלי מעוף מנסים לארגן תעסוקה לילדים החופשים ולמנף את החופשה למקום גבוה עבור כולם. כדוגמת הפעלות במתנסים וקמפים למיניהם וכמובן קייטנות. כאשר הקייטנות מתאימות בעיקר לשכבת הגיל הצעירה עד גיל חטיבת הביניים והפעילויות האחרות לילדים הבוגרים או אף לנוער. כל פעילות מותאמות לגיל אליה היא פונה, כך גם רמת הבילויים והאטרקציות.

קייטנה סוג א' א'

בהתחשב בכך שקייטנות מיועדות בעיקר לגיל הצעיר, יש לתת את הדעת בבחירת קייטנה לילדים, לשים דגש על  ארגון הקייטנה, קייטנה לגיל הצעיר צריכה להיבחר כבחירה מושכלת ואחראית . שני דברי מהווים את הבסיס לקייטנה בטוחה ומתאימה לילדים שלכם

¬    א - אחריות

¬    א – אטרקטיביות

אחריות

פגעי החופש הגדול ידועים, כאשר הילדים יוצאים מהמסגרת ועונת השנה גם היא משפיעה כעונת שחרור ופורקן, קייטנה צריכה להיות מקום מוגן ואחראי שיאפשר לילד ליהנות ולהורה להיות רגוע ובטוח שהאוצר שלו נמצא בידיים בטוחות, כללי הבטיחות שנועדו להגן על ילדים מתפרסמים מעת לעת ומיועדים לכל אחד האחראי על קבוצת ילדים. בין היתר נדרשים ידע בסיסי של עזרה ראשונה, יציאות בליווי מתאים וביטוח תלמידים לכל אחד ממשתתפי הקייטנה. עובדה המבטיחה אחריות מצד המדריכים ושלווה מצד ההורים.

אטרקטיביות

 הקייטנה אמורה לספק לילדים שחרור וכיף. אוורור לאחר רצף לימודים ארוך, על מנת לתת להם לחזור בסיומה של החופשה מרוצים ומסופקים, תכניות הקייטנה צריכות להיות מגוונות ומלאות, כאשר המדריכים מונחים על ידי תוכנית מובנית כבר בבסיס, עוד טרם התחלתה של הקייטנה לאורך כל ימיה. פעילויות חיצוניות מוזמנות, יציאות מסודרות בצורה טובה ומגוונת, תוך התאמה לתנאי מזג האוויר וכמובן שרחצה במים תהיה בליווי מקצועי בלבד.

קייטנה לתמיד

כאשר אתה הורה הרואה בחזונו ילד הגדל כמבוגר מוצלח ומצליח, אתה מבין את חשיבות זיכרונות הילדות והשפעתם על גידולו ועיצוב נפשו של הילד. טובי המחנכים והפסיכולוגים דנים בהשפעתה של החופשה על הילד והחשיבות של ההשקעה במבנה נפשו של הילד. כל זאת על מנת לגרום לו לגדול עם עתיד מבטיח, חוויות הילדות וביניהן החופשה הינן חלק מכריע ומשפיע על הבוגר, חופשה שהיוותה חוויה טובה ואיכותית, חוויה מהנה שגרמה לו לחזור רענן אחרי החופש עשויה להשפיע באופן ישיר על איכות הלמידה של הילד בשנת הלימודים הבאה וכך גם על ההמשך.

כוחה של קייטנה טובה

קייטנה טובה וחווייתית לילד תגרום גם לך כאדם עובד להיות עובד טוב ופרודוקטיבי גם בחופשה. תוכל להתמיד בשגרת יומך והבוס לא יחוש במשרד את החופש, כאשר העובד רגוע ויודע שהילד שלו שומר על שגרת יום מסודרת, והוא שב בסיום יום העבודה לילד רגוע, חייכן ומרוצה גם העובד עצמו הינו עובד מרוצה ונינוח והחופשה הופכת להיות מושלמת.