×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  צלילה - צלילה - לבקר בעולם אחר

צלילה - לבקר בעולם אחר

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

מתי בפעם האחרונה הסתכלתם מסביבכם והרגשתם שלווים לחלוטין?
מתי הייתם בשקט, עם עצמכם, בלי 
פלאפונים, סלפים ודיבורים?
ממש לידנו יש עולם אחר מדהים ביופיו, עם חוקים אופי ודיירים משלו, שמסכימים 
לארח אותנו ולתת לנו חוויה בלתי נשכחת. צלילה תחשוף אתכם לעולם קסום זה, שאחרי הביקור הראשון בו תרצו לחזור אליו שוב ושוב. בארץ קיימים עשרות אתרי צלילה יפיפיים- בצפון, ובמרכז וכמובן באילת, ומועדוני צלילה המציעים קורסים שמקנים למשתתפים בהם תעודת צלילה. רוב מועדוני הצלילה נמצאים באילת, שם ניתן למצוא שפע מרהיב של דגים ואלמוגים, סלעים, נקיקים וספינות טבועות וגם לצלול עם דולפינים, היצור הידידותי ביותר בים.

קיימים מספר סוגים של צלילה:

-          צלילה באספקת שטח: צלילה בה מקור האוויר מצוי מעל פני המים ומגיע לקסדת הצולל דרך צינור.

-          צלילה חופשית: צלילה ללא עזרי נשימה, אך עם ציוד הכולל סנפירים ומסיכה.

-          צלילת סקובה: צלילה הכוללת מערכת המחוברת לחליפת הצולל ומספקת לו אוויר בעת הצלילה.
זוהי הצלילה השכיחה ביותר והיא מהווה צלילה ספורטיבית למטרות הנאה, אך גם למטרות נוספות כגון צלילות טכניות וצלילות לצורך מחקר. שיטה זו מתבססת על שליטה של הצולל בציפה, המושגת על ידי שינוי כמות האוויר שבגופו. ישנם שלושה סוגי ציפה- חיובית (ציפה על פני המים), ניטרלית (מיקום קבוע בעומק המים) ושלילית (שקיעה).
בישראל על פי חוק יש לעבור קורס עם מדריך מוסמך ובעל רישיון מרשות הצלילה ולעבור מבחן תיאורטי ומעשי לפני קבלה של רישיון צלילה. בנוסף, חוק זה אוסר על צלילות סולו ומחייב צלילה עם בן זוג. הוא גם מגדיר את העומקים אליהם מותר לצלול ומחייב שימוש בציוד מינימלי.

לכל סוג צלילה ולכל אתר צלילה קסם משלו ותנאים הייחודיים לו, אך כולם מזמינים אתכם לצאת לרגע מהעולם המשוגע שלנו ולהיכנס לעולם שקט ומרהיב ביופיו, עולם שלא מאפשר לך לרוץ ומאלץ אותך להאט לרגע את הקצב, להתבונן מסביב ולהתרגש. אז בואו, הדגים מחכים!