×
 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  ימי הולדת - צילום סרט בר מצווה - טיפים לסרט מוצלח

צילום סרט בר מצווה - טיפים לסרט מוצלח

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הילד חוגג בר מצווה? אולי כמו חבריו- ירצה סרט אישי? אפשר כיום, להזמין צילום סרט אישי לכבוד בר המצווה. נער בר המצווה, הוא השחקן, וגיבור הסיפור והסרט.
אנו נביא לכם במאמר טיפים לצילום והפקה מוצלחת:

טיפים בבניית התסריט:

·         להשקיע בניסוח התסריט: בשביל סרט בר מצווה מקצועי, לא מספיק רק צילום. חשוב שהצלם יידע מה הוא מצלם. לכן, חשוב מאוד לנסח ביחד עם הילד או הילדה תסריט איכותי. חשוב לבנות עלילה מעניינת, מותחת והגיונית.

·         טיפים לניסוח עלילה: אין סרט מקצועי, בלי עלילה מקצועית. בעלילה מקצועית יש תהליך. יש מסלול מסוים- קונפליקט, המגיע במהלך העלילה לשיא. כאשר העלילה מגיעה לנקודת שיא- מגיעה נקודת המפנה. בשלב זה, חל מפנה מסוים במהלך העלילה. המפנה, מסייע להגיע לסוף הטוב של העלילה. לשלב של פתרון הקונפליקט בסוף העלילה- קוראים "התרה".

·         לתכנן היכן יתקיימו הצילומים- יש לחשוב על מקומות נוחים לצילומים. מצד אחד, צריך שהרקע יתאים לעלילה. אך, חשוב שהאזור יהיה מאור ביום וחשוך בלילה. מומלץ לבחור באזור לא רועש מדי, על מנת לא לפגוע בריכוז של הילדים.

טיפים בתכנון הסרט:

·         להתאמן היטב לפני יום הצילומים: הסוד של סרט מקצועי, הוא שהשחקנים מתאמנים היטב לפני הצילום. מומלץ שהילד או הילדה, ושאר השחקנים בסרט, ילמדו היטב את משמעות תפקידם, וישננו שוב ושוב את המילים שעליהם להגיד בעת הצילום.

·         להשקיע בשכירת רמקול איכותי ומקצועי: מומלץ לשכור עבור יום הצילומים, רמקול איכותי ומקצועי. אמנם, כל אחד יכול לקנות רמקול פשוט במחיר זול. אולם, איכות הקול של הרמקול הפשוט, אינה תהיה זהה לאיכות הקול של הרמקול המקצועי. כאשר מבצעים במהלך הצילום הקלטה באמצעות רמקול מקצועי, איכות הקול תזכיר איכות קול של סרטים מקצועיים.

·         לדאוג לתאורה איכותית: חשוב לבחור בצלם שמביא עמו את כל ציוד התאורה. אין זה משנה אם ברשות הצלם יש את עמודי התאורה, או שהצלם שוכר. חשוב שהצלם ידע לתפעל את התאורה, ולכוון לנקודות המתאימות את סוג הפנס הרצוי.

טיפים ביום הצילום:

·         "קאט"- חשוב מאוד לפני תחילת הצילום, לתרגל עם הילדים את המושג "קאט". "קאט"- פירושו הוא חתוך. כאשר הבימאי אומר מילה זו, הצלם מפסיק לצלם. גם הילדים צריכים להבין שבמילה זו, הם עוצרים.

·         דרוש הרבה סבלנות: בשביל צילום סרטי בר מצווה ובת מצווה, נדרשת הרבה סבלנות הן מצד הצלם, והן מצד הילדים. חשוב לבחור בצלם שמבין מהם ילדים. צלם מקצועי, יודע שילדים אוהבים לזוז, ולא תמיד קל להשיג מהם שיתוף פעולה מלא. על הצלם לדבר בשפה של הילדים, ולהסביר בשפתם את ההוראות. יש להכין את הילדים ליום הצילומים. יש להסביר לילדים, שעל מנת שהסרט יצא טוב, ייתכן ויהיה צורך לחזור כמה פעמים על אותה סיטואציה, ועליהם להתאזר בסבלנות, ולציית להוראות הצלם.

·         ללמד את הילדים טכניקות בדרמה: בשביל סרט מקצועי, לא מספיק רק צלם טוב. גיבור סרט מרגש, הוא גיבור המשתמש ברגש. מומלץ שהבימאי ייפגש עם גיבורי הסרט, וידריך אותם באילו טכניקות להשתמש. על המפיק להסביר מהו טון דרמטי, ובאיזה טון וסגנון על הילד להשתמש. ככל שהילד ישתמש יותר בדרמה בעת הצילום, כך הסרט ייצא מקצועי יותר.

·         לתת לילדים צ'ופר- על מנת שיהיה קל יותר להשיג שיתוף פעולה מן הילדים, מומלץ לקחת את הילדים לאחר הסרט לארוחה קלה. יכולה זו להיות ארוחה של גלידה. מומלץ להשקיע, ולקנות לילדים פיצה או פלאפל. כאשר הילדים יודעים שארוחה טעימה מצפה להם בסוף יום הצילומים אם יתנהגו יפה, יהיה קל לילדים לשתף פעולה עם הצלם.  

לסיכום:

על מנת ליצור סרטון מוצלח עבור הילד, יש לתכנן היטב את תסריט העלילה. 
יש לתכנן היטב מקומות מתאימים לצילומים. יש להכין היטב את הילד וחבריו ליום הצילומים. 


 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  ימי הולדת - נכנסים לאווירה באירוע באמצעות בובות לאירועיםנכנסים לאווירה באירוע באמצעות בובות לאירועים
 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  ימי הולדת - כללי בטיחות בעת הבאת מתנפחים לאירועכללי בטיחות בעת הבאת מתנפחים לאירוע
 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  ימי הולדת - כיצד מקשטים את האולם באמצעות בלונים?כיצד מקשטים את האולם באמצעות בלונים?
 הפעלות ואטרקציות לילדים  -  ימי הולדת - רעיונות למסיבת יום הולדת למבוגריםרעיונות למסיבת יום הולדת למבוגרים