×
צילום מקדים של כלה - "טרש דה דרס"

צילום מקדים של כלה - "טרש דה דרס"

מאת בשמחות - מנוע החיפוש לאירועים ושמחות

בשנים האחרונות, נפוץ מאוד הטרנד של צילומי כלה- "טרש דה דרס". בצילומים אלו, יש הדמיה של הכלה בשמלת הכלה, במצבים המלכלכים, והורסים את השמלה.
האם אכן יש צורך בהריסת השמלה בעת הצילום? במאמר זה, נסביר מעט על טכניקות עריכת התמונה המתקדמות של הצלמים.

השמלה נהרסת בעריכה, ולא במציאות:

צריך להבין, שבמהלך צילום "טרש דה דרס", אין צורך להרוס את השמלה בשביל התמונה. את השמלה, יהרוס עורך התמונה במחשב.

באילו תוכנות משתמש העורך?

עורכי התמונות והווידיאו, ישתמשו בתוכנות עריכה מקצועיות ביותר. תוכנת עריכת התמונות, שישתמשו בה לרוב עורכי תמונות סטילס, היא תוכנת הפוטושופ. תוכנת עריכת הווידיאו, שישתמשו בה עורכי הווידיאו, היא תוכנת אפטר אפקט. המשותף לשתי התוכנות, היא היכולת של התוכנה לקחת תמונה קיימת, ולהפוך אותה למציאות אחרת באמצעות אפקטים מסוימים.

יום צילומים במסך לבן:

צריך להבין, שעל מנת להפיק צילומי "טרש דה דרס" מקצועיים, אי אפשר לצלם סתם. על מנת לשתול דמות בתוך רקע קיים, יש לצלם את הדמות על המסך הלבן. כיצד מעלימים את המסך הלבן? בתוכנת הפוטושופ, גוזרים את הקרע הלבן, ונותרת הדמות סביב רקע שקוף.
בתוכנת עריכת הווידיאו "אפטר אפקט", נותנים שקיפות לרקע הלבן. בדרך זו שותלים את הדמות בתוך קליפ אחר. כך, נוצר סרטון חדש, בו הדמות משתלבת באופן טבעי בסרט.

הצלם הוא גם בימאי:

מצלמי "טרש דה דרס", נדרשים גם כישורי בימאות. הצלם הוא לא רק מצלם. הצלם יוצר "סרט". על הצלם, לתכנן עם הזוג את הסיטואציות השונות. על הצלם לתכנן את התנוחות של הכלה. על הצלם להנחות את הכלה כיצד להצטלם. הצלם, יחליט היכן יצלם את תמונות הרקע עבור הכלה. לכן, לצלם יש סט צילומים כפולים: צילום הכלה בתנוחות השונות, וצילום הרקע.

מהיכן מגיעים כתמי הבוץ, השוקו, והקטשופ שעל השמלה?

הכלה אינה צריכה ללכלך את שמלתה בקטשופ או בבוץ. עורך התמונות, ישים כתמים על שמלת הכלה. ה"כתמים", למעשה הם ציור המברשת. השמלה לא צולמה מלוכלכת. עורכת התמונות, "לכלך" את התמונה עם מברשת בעלת קוטר רחב, ושם מעט אפקטים של עובי על שכבת הצבע. אין צורך ללכלך באמת השמלה, ולבזבז כסף על ניקוי יבש.

האם שמלת הכלה עולה באש?

צילומי "טרש דה דרס" הנפוצים ביותר, הם צילומים בהם שמלת הכלה עולה באש. אין באמת צורך לשרוף את השמלה. יש צורך להבעיר קרשים באש. את תמונת הסטילס, או צילום הווידיאו, יש להגדיל או להקטין, ולסובב לכיוון הרצוי. מסירים פיקסלים שחורים, ושותלים את האש ברקע של תמונת המקור.

האם החתן והכלה צוללים באמת בים?

בצילומי טראש דה דרס" רבים, ייראו החתן והכלה צוללים בים. אולם, האם באמת החתן והכלה צוללים בים? התשובה היא, שהחתן והכלה אינם צריכים לצלול בים, ואף לא להתרטב. החתן והכלה, צריכים לעשות תנועות של צלילה על רקע המסך הלבן.
העורך גוזר את הפיקסלים הלבנים, ומדביק את החתן והכלה הצוללים, בתמונה של ים. עבודת העורך תהיה מקצועית ומדויקת, והמביא בתמונה, יוכל לחשוב שהחתן והכלה באמת בתוך הים.

אלבום "טראש דה דרס" מקצועי- עבודה איכותית של עורכי תמונות ווידיאו:

מאחורי כל אלבום כזה, המראה תמונות לא שגרתיות במיוחד, עומד צוות של צלם ועורך. הצלם- משקיע היטב ביום צילומי סטילס, ולעיתים גם בצילום ווידיאו. הצלם מכין את חומרי הגלם. את התוצר, מכין העורך באמצעות חיתוך והדבקה מקצועיים. שני אנשי המקצוע חשובים. העורך לא יכין תוצר ללא חומרי הגלם, וללא העורך, לא יתקבל התוצר הסופי מחומרי הגלם.

לסיכום:
לא צריך להשחית שמלת כלה עבור יום צילום של "טראש דה שרס". ניתן באמצעות עריכת תמונה ווידיאו, ליצור אשליות של סיטואציות מיוחדות ומורכבות.