×
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח - פעילות באוויר הפתוח

פעילות באוויר הפתוח

מאת חוגחוג: פורטל החוגים והפנאי של ישראל

פעמים רבות, אנו מחפשים דרכים כיצד לתרום יותר לבריאות הגוף והנפש. דרך נהדרת לתרום לבריאות הגוף והנפש, היא לצאת אל האוויר הצח והפתוח, ולקיים שם פעילות. ישנם כמה סוגי פעילויות אפשריות באוויר הפתוח. לפעמים, יהיו אלו טיולים מודרכים, לפעמים סדנאות הישרדות, לעיתים סדנאות ספורט שונות, ולפעמים יהיו אלו סדנאות בעלי אופי אחר. אפשר לבצע את הפעילות לבד, ואפשר לבצע את הפעילות בקבוצה. במאמר זה נכיר סוגים שונים של פעילויות באוויר הפתוח. חלק מהפעילויות הן בהליכה רגלית, וחלק מהפעילויות הן בסוגים שונים של רכבים או אופניים.

טיולים בחיק הטבע

ישנם סוגים רבים של טיולים בחיק הטבע. לרוב, יהיו אלו טיולים מאורגנים. הטיול יהיה בשמורת טבע, או באזור פתוח בטבע. במהלך הטיול, תלך הקבוצה מסלול רגלי, ותקבל הסבר על המקום, ועל הצמחייה והטבע שבאותו אזור. ישנם בארץ חברות תיירות פנים רבות, המארגנות טיולים מודרכים בטבע. ההליכה והפעילות בטבע תורמת מאוד לבריאות הגוף, אך נותנת סיפוק ורוגע למטיילים. ישנם סוגים רבים של אתרי טבע: יש אתרים עם מסלולי הליכה קלים, שחלקם מיועדים גם לטיולי משפחות, ויש אתרים עם מסלולי הליכה קשים, המיועדים רק לנוער או לבוגרים. רוב האתרים הינם שמורות טבע. לחלק מאתרי הטבע יש אופי היסטורי בשל מבנה היסטורי הנמצא באתר.

ישנם טיולים מאורגנים בחיק הטבע, וישנם סדנאות שונות מסוגים שונים המתקיימות באוויר הפתוח: סדנאות בישול, סדנאות יצירה, סדנאות של פעילות בטבע כמו: יוגה, ועוד. רוב הסדנאות מתאימות לשעות היום, אך ישנם סדנאות המתאימות גם לשעות הלילה, כגון: סדנת טיול לאור הירח עם עששיות, סדנאות ניווט בלילה, ועוד. הרבה סדנאות מתאימות לקהל יעד מבוגרים, אולם ישנם סדנאות המותאמות גם לילדים. כאשר רוצים להשתתף בסדנה בחיק הטבע, יש להחליט מהו התחום אותו אוהבים, ולחפש סדנא מתאימה.

טיולי ג'יפים

סוג נוסף של אטרקציה בטבע, הוא טיולי ג'יפים. אופי פעילות זו הינה הרפתקנית, ולכן מתאימה בעיקר לחובבי הרפתקאות בטבע. לא צריך לטוס למזרח הרחוק בשביל טיול ג'יפים אתגרי. ניתן למצוא בארץ מגוון רחב של מסלולים שנועדו לנסיעה בג'יפים, ודרגות שונות של קושי. אפשר לנסוע במסלולים אלו לבד בג'יפ פרטי או שכור, או להצטרף לקבוצה מאורגנת של טיולי ג'יפים. חלק מהכבישים ודרכי העפר מתאימות גם לנסיעה ברכב תפעולי חשמלי. לפעמים, הנסיעה תהיה ברכב קלאב קאר גדול ופתוח, המיועד לכמה נוסעים, ולפעמים הנסיעה תהיה ברכב חשמלי אישי קטן.

ג'יפ, אינו כלי הרכב היחידי באמצעותו ניתן לנסוע באוויר הפתוח. ניתן לנסוע בשבילים רבים מאוד בארץ גם באמצעות אופניים. למרות שניתן לנסוע לבד עם האופניים, מומלץ להצטרף לקבוצת רכיבה מאורגנת עם מדריך, מלווה נשק וחובש. אפשר לנסוע באופניים רגילות, אולם אפשר לרכב על אופניים חשמליות. כלי אחר שהולך ונהיה נפוץ בשנים האחרונות, הוא כלי הסגווי. לפעמים יש להגיע עם הכלי אל אתר הטבע בו רוצים לטייל עם הסגווי, אולם ישנם אתרי טבע שישכירו כלי רכב זה. ישנם קבוצות טיול מאורגנות הנוסעות על כלי רכב זה, ומקבלות הדרכה ממדריך טיולים במהלך הטיול. לפעמים, הרכיבה לא תהיה על כלי רכב, אלא על חיות: טיול רכיבה על חמורים, וטיולי רכיבה על גמלים במדבר.

לסיכום: ישנו מגוון רחב מאוד של פעילויות המתקיימות באוויר הפתוח. עליכם להחליט מהו סגנון הפעילות האהוב עליכם, מקום בטבע אליו אתם מתחברים, והאם לבצע את הפעילות לבד, או להשתתף בפעילות באוויר הפתוח עם קבוצה מאורגנת.

פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח - למה להיתקע בבית כשאפשר להיות בחוץ?למה להיתקע בבית כשאפשר להיות בחוץ?
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוחפעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח -  שונות - לנשום אוויר - מה שחסר לכולנולנשום אוויר - מה שחסר לכולנו