×
 הפעלות למבוגרים -  סדנאות - עצות שימושיות לרישום לסדנאות!

עצות שימושיות לרישום לסדנאות!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

רבים מאתנו מוצאים את עצמם בלתי מסופקים או מרוצים מעבודתם ומשגרת יומם. לעתים אף באוכלוסיות המבוגרות יותר, לאחר היציאה לפנסיה, אנשים מוצאים את עצמם בוהים במרקע בישיבה ברוב שעות היום והערב, חווים שעמום אשר גובר מיום ליום וחוסר מעש וענין בדבר.

קיימות סיבות רבות לחוסר שביעות רצון מחיי היום יום והשגרה, ולעתים הדבר מדכא אותנו ומכניס אותנו לפינה רגשית שקשה מאד לצאת ממנה. אז כמו שיאמרו לכם בכל מקום - אם תרצו לעשות שינוי- התחילו בקטן. הדבר הראשון שניתן לעשות הוא להתנער משגרת היום ולמצוא פעילות קטנה ומספקת כמו סדנאות, כזו שתאיר את יומכם, שתדליק בכם להבה ועניין. עיסוק והיכרות עם תחום שתמיד חלמתם להכיר וללמוד.

בשלב הראשון, אין צורך לעזוב את כל מה שהכרתם ולצאת למסע רדיפה אחר אותו התחום. אפשר להתחיל בסדנת היכרות שתספק לכם רגע ותנאים להיכרות אם התחום, בדיוק במידה שתאפשר לכם להבין אם הוא מדבר אליכם כפי שחשבתם, או שמא הגיע הזמן לוותר על החלום ולעבור לחלום הבא.

סדנה נותנת כלים שימושיים, טיפים, רעיון כללי והזדמנות אפילו לבצע בעצמכם את שרציתם ללמוד.

תוכלו למצוא בסביבת המגורים שלכם סדנאות בשלל תחומים כגון: סדנאות בישול, תפירה, סריגה, קליעה, יצירה, כתיבה יוצרת, פיסול (קרמיקה, עיסת נייר, פיסול בחימר ועוד), משחק, שירה, טיסנאות, סדנאות מתחומי התרפיה, ריקוד, אמנויות לחימה, יוגה, סדנאות בתחומי הרפואה ההוליסטית, והרשימה עוד ארוכה.

בסדנה תוכלו להכיר אנשים חדשים, ואם תביטו סביב תוכלו למצוא אנשים בטווח הגילאים שלכם המוצאים ענין באותם תחומים ומי יודע, אולי תוכלו גם להרחיב את המעגל החברתי שלכם על ידי היכרות עם חברי הקבוצה.

במידה והמנחה יתגלה כדמות מעניינת וסוחפת תוכלו לקבל השראה רבה, להתפתח, למצוא מנטור בתחום בו בחרתם ללמוד ואולי להיעזר בו גם לאחר הסדנה בלימודים יותר נרחבים המעמיקים את הידע בתחום אותו בחרתם ללמוד.

אך מלבד יצירת קשרים חברתיים ומקצועיים הערך האמתי של סדנה, ואולי המתנה הגדולה מכל, היא זמן האיכות שלכם עם עצמכם. רגע אחד בשבוע או ביום בו אתם עוצרים ומעניקים לעצמכם תשומת לב, מספקים את מאווי לבכם ומאפשרים לעצמכם לעוף עם הדמיון, היצירה, התנועה או הקול. זהו זמן שיאפשר לכם להכיר את עצמכם ולהקשיב לעצמכם עוד יותר לעומק. אולי אפילו יסיע לכם להגשים חלום ישן, או להירגע ממתחי היום יום.

מומלץ בחום!


 הפעלות למבוגרים הפעלות למבוגרים -  סדנאות,  סדנאות גיבוש - כל הסיבות להירשם לסדנאות למבוגריםכל הסיבות להירשם לסדנאות למבוגרים