×
קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל -  קונדיטוריה - עצה חשובה לקונדיטור המתחיל!

עצה חשובה לקונדיטור המתחיל!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל


הו מאפים מאפים מפתים ונפלאים שכמותכם!  בצק מתקתק במילוי שוקולד, לצד גנאש מטפטף בטמפרטורה מושלמת…
הררי פרלינים ופטיפורים הנושקים לערימת "נשיקות" וכדורי טרטופו שוקולד...
ביצת פברז'ה קסומה ושבירה העשויה סוכר מנופח וטארט פקאן מסוכר בזיגוג קרמל…
כמה עוד אפשר לכתוב ולחלום..


הריר נוטף והבטן מקרקרת, אבל יותר מכל - החושים נפתחים ומתחדדים נוכח הרעיון והתחושה של עבודה עם בצק, עם סוכר, עם מתכונים קסומים שמייצרים יש מאין קינוח של ממש. כזה שמשאיר את האורחים שלכם פעורי פה, מתמוגגים מכל ביס, ונסחפים למחוזות הדמיון, שכן ידוע שביס קטן אחד בלבד יכול להעיף אותנו רחוק במחשבה, בזיכרונות וברגש…
 איזה כיף זה להעניק מתנה שכזאת לאחרים. אם גם אתם נהנים להאכיל, ולפנק את יקיריכם במטעמים כמו בקונדיטוריה מקצועית, או לראות כיצד אחרים מתענגים על נגיסות מתוקות - אולי הגיע הזמן להסבה מקצועית!


אחד המקצועות הנחשבים והנחשקים ביותר בעולם הקולינריה הוא הקונדיטוריה.
שף קונדיטור הוא האדם אשר מייצר עבור טובי המסעדות, מפעלי המזון, בתי המלון ואולמות האירועים את תפריט הקינוחים, הוגה מנות ייחודיות ומעניינות ותורם לאריזת הארוחה בסיום קסום שמשאיר את כל הסועדים מחייכים חיוך רחב.
הקונדיטוריה מתפתחת כל הזמן
  ומה שאתמול נחשב חדשני, היום הוא כבר מיושן. קונדיטורים מוכרחים לקדם את כישוריהם המקצועיים, לרכוש ידע חדש ושיטות עבודה של הקונדיטורים המובילים בעולם כדי להיות מסוגלים להוביל בעמדות המפתח בתחום.

כדי להיות קונדיטור, צריך לעבור הכשרה מקיפה ומקצועית שכן עולם הקונדיטוריה דורש רגישות מופלאה ושימת לב לפרטים הקטנים ביותר. מדובר באמנות של ממש שטומנת בחובה מלבד הכישרון גם ידע עצום והבנה מעמיקה של ראקציה בין חומרים, סיבה ותוצאה, הבנת ויישום דיוק לפרטי פרטים והיכולת לשלב בין טעמים וטקסטורות.

לימודי קונדיטור אורכים לרוב בסביבות 700 שעות אקדמיות הכוללות גם סטאז'. מרכזי הלימודים המובילים בתחום בישראל עובדים בשיתוף ובפיקוח מוסדות קונדיטוריה גבוהים ברחבי העולם.
הלימודים בתוכניות אלה הם בסטנדרט האירופאי הגבוה ביותר, ובוגרי התוכנית זוכים לתעודת גמר בינלאומית המוענקת לרוב על ידי המוסדות מחו"ל.
מדובר במסלול לימודים אינטנסיבי אשר בנוי באופן הדרגתי, החל מיסודות הקונדיטוריה ועד ללימודי הפטיסרי ברמה המתקדמת ביותר.
התכנית הינה מקיפה
  והיא מקנה ראיה קולינרית רחבה וכלים מעשיים אשר נדרשים בכדי להשתלב ולהוביל בעולם המסעדנות.


קורס קונדיטוריה מקנה לתלמידים הבנה עמוקה של הטכניקות והתהליכים בעולם הקונדיטוריה.
התלמידים זוכים להכיר לעומק את התכונות והמשמעות של חומרי הגלם השונים. הם לומדים להבין
  את ההשפעה של חומר גלם אחד על מרכיבים אחרים במתכון.
התלמידים מתמחים בטכניקות אפייה שונות, ומבינים את ההיגיון שעומד בבסיס כל טכניקה.

אז אם האהבה למתוק וליפה בוערת בעצמותיכם תוכלו ללמוד את הטכניקות, שיטות העבודה ואת מתכוני הדגל של עולם הקונדיטוריה בקורס שמשלב קלסיקה, אומנות ומסורת לצד חידושים ושיטות עבודה מודרניות.