×
קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל - על טעם וריח אפשר להתווכח - אוכל וילדים

על טעם וריח אפשר להתווכח - אוכל וילדים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

רבים המקרים בהם ניתן להיתקל בילד שמסרב לאכול מאכלים פשוטים למדי. כאשר ילד מסרב לטעום מזון שאינו רגיל לאכול זאת תוצאה של כמה גורמים. הדבר הראשון הוא שמאחר וילדים נחשפים לכל כך הרבה גירויים במהלך חיים הטריים, דווקא בתחום המזון הם נוטים להישען על המוכר והטוב. 

אף אחד לא רוצה להיתקל בטעם שאינו ערב לחכו, ולכן קיימת הנטייה לעקם את האף ולסרב באופן בלתי מנומס, כיאה לילד טיפוסי. אבל, מלבד הנאמר בנושא שינויים בהרגלים ובחשיפה לטעם חדש של בישול ואוכל, קיים אספקט של אכילה חברתית. כל ילד, באשר הוא, ובתנאי שהוא הולך למסגרת חינוכית כלשהי, יגיע לשלב בו הוא יתחיל לסרב לאכילת מזונות אשר חבריו לקבוצה מסרבים להם. 

זה קורה לכולם, והם עשויים להתחיל לסרב אף למזונות שעד יום לפני נהגו לטרוף - וברגע אחד יגידו שלא טעים להם וזהו. לא יגעו בעגבנייה יותר לעולם.

 כזה הוא העולם. אנחנו יצורים חברתיים, ואנחנו מוכנים ללכת רחוק כדי שיאהבו אותנו.
שלב התחלתי שלא פוסח על אף אחד זה הניסיון להידמות לאחרים בכל הקשור לאוכל וטעם אישי.

הדבר האחרון שמייצר התנגדות או אהבה למזונות מסוימים הוא החשיפה בבית. בבית בו נהוג לאכול דגים ופרות ים הילד ייחשף לטעמי הים השונים בגיל צעיר, ובבית בו נוהגים לאכול חריימה מתובל הילד ייחשף לתבלינים שונים, ואף לפיקנטיות או חריפות.

פה נכנס תפקיד הורי חשוב למדי בסיוע לילד לרכוש טעמים וללמוד ליהנות מאוכל.

חשיפה ראשונית למזון לסוגיו מתחילה בגילאי הינקות.
ראשית, כשמדובר בתינוקות, קיימת ההנחיה ממשרד הבריאות על גיל החשיפה למזונות מסוימים ולמוצקים בכלל. כיום מעודדים להתחיל בטעימות לתינוקות החל מגיל 4 חודשים, כאשר הדגש הוא לאו דווקא על עריכת היכרות עם הטעמים השונים אלא על חשיפה במטרה למנוע אלרגיה.

ככל שהפעוט ייחשף למוצרים מעודדים אלרגיה כגון מוצרי חיטה, חלב, בוטנים ועוד, בגיל צעיר יותר - כך הסיכוי שלו לסבול מאלרגיה פוחת באופן משמעותי.

בנוסף, ככל שתקפידו על גיוון במזון (וזאת כמובן לאחר חשיפה למקורות מזון שונים לפי סדר ההנחיות ממשרד הבריאות ואך ורק לאחר וידוא שהפעוט אכן מוכן לקבלת מזון מוצק, פותח פה כשהכפית נעה לכיוונו ומצליח לבלוע סוגי מזון שונים), כך גם טעמו של הילד יתפתח והסיכוי שלו לאהוב מזונות מסוגים שונים ולצמצם סירוב חברתי לטובת אכילה בריאה ונעימה יעלה.

היו בטוחים וסמוכים הדבר תלוי בכם, בניסיונות שלכם עמו, בהכנה מוקדמת של מזונות בריאים, איכותיים ומזינים, והתמדה שלכם בעניין.
חשוב לא לעשות "עניין" מאוכל בסביבת הילד, כדי לאפשר לו להתנסות באופן אגבי וכיפי.
הוא יראה את מה שאתם אוכלים וכיצד אתם נהנים מהאוכל וגם הוא ירצה.

בתאבון!


קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל - אז מה עדיף, טעים או בריא?אז מה עדיף, טעים או בריא?