×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  עיצוב בבצק סוכר - עיצוב בבצק סוכר - חוויה מתוקה במיוחד!

עיצוב בבצק סוכר - חוויה מתוקה במיוחד!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

בצק סוכר, או בשמו הלועזי פונדנט, הוא עיסה אשר נועדה לרידוד ולציפוי חגיגי ואמנותי לעוגות. בצק הסוכר הביתי עשוי מאבקת סוכר, ג'לטין, מים, שומן מוקשה, חומרי טעם וריח, חומרים מקשים, גלוקוזה נוזלית, ולעתים גם חלבון ביצה. צבעו המקורי של בצק הסוכר הוא לבן, אך לרוב מוסיפים לו צבעי מאכל כדי ליצור ציפויים אמנותיים מעניינים וצבעוניים המותרים למאכל. ניתן לצייר על הבצק בעזרת מכחול וצבע מאכל ובכך להפוך את בצק הסוכר ליצירת אמנות של ממש! 


טכניקת עיבוד וזיגוג בבצק הסוכר קיימת בעולם כבר שנים רבות אך בצק הסוכר הגיע לישראל רק בשנות השמונים מכיוון שהכיל חזיר ולא היה כשר. בשנים האחרונות פותח בצק סוכר כשר ולכן התחום הלך והתפתח וכיום ניתן למצוא אותו בכל מקום. בישראל בימינו, ניתן למצוא חוגים רבים של עיצוב בבצק סוכר. זהו תחום הולך ומתפתח וניתן לומר שמדובר בכיף של ממש! הסדנאות מותאמות לכל הגילאים, אין צורך בניסיון קודם או ביד אמנותית מדי. כל אחד מגיע עד לרמה שמתאפשרת לו, כבכל תחום אחר.

מאחר ומדובר באווירה כה צבעונית ומתוקה - באחרונה החלו לצוץ כפטריות לאחר הגשם גם סדנאות מובנות בבצק סוכר המותאמות במיוחד לימי גיבוש לחברות, כחלק מפעילות בימי כיף ואפילו במסיבות רווקות. זוהי מתנה נהדרת לאנשים שאוהבים מתוק או לחליפין  לאנשים המתחברים לתחומי היצירה והאמנות.

בצק סוכר הוא תחום משמח וחגיגי המאפשר לכל העוסק בו לייצר פסלים חמודים וצבעוניים, לקשט עוגות ומאפים וליהנות מסדנה אכילה, מצחיקה ונעימה לכל מתנסה בה.

כאשר ניגשים לעבוד בבצק סוכר, יש להיצמד להוראות המדויקות שכן, מדובר בחומר עדין, אשר דורש טמפרטורה מסוימת כדי לעבד אותו, דורש צורות חיתוך מסוימות וכמובן מינונים מדויקים בהכנתו. אם תישמעו להוראות המדריך או המדריכה, אין ספק שגם אתם תוכלו ליצור לעצמכם זיגוגים נפלאים ופסלוני בצק סוכר נהדרים, אשר גם בעתיד יוכלו לשדרג לכם כל קינוח!

אם גם אתם מעוניינים להשוויץ ביצירות האמנות שלכם ואין לכם איפה - למה לא לקשט בעזרתן את העוגות הנפלאות שלכם? תוכלו למצוא סדנאות בצק סוכר רבות ומגוונות אשר מציעות את הבסיס להכנת בצק הסוכר ואת טכניקות הזיגוג השונות.
ההנאה מובטחת!