×
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח -  טיולים - עזבו את הכל וצאו לטייל!

עזבו את הכל וצאו לטייל!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כולנו זוכרים את הטיולים אליהם יצאנו במסגרת בית הספר לאורך השנים. בשנים ההן, כל הסבר שקיבלנו מפי המדריך או המדריכה, גם אם כיום ייראה לנו כמעניין ביותר - סביר להניח שלא הקשבנו ולו לרגע אחד. בזמנים ההם כל שעניין אותנו היה הביסלי והבמבה או הרכילות לגבי מלכת הכתה.

כיום, בהיותנו בוגרים, נפתחת בפנינו האפשרות לגלות מחדש את עולם הטיולים. היפה הוא שלא חייבים לעצור את החיים כדי ליהנות מטיול במקום שמעולם לא היינו בו קודם לכן. אין גם חובה להרחיק לכת, שכן קיימים מסלולי טיול מופלאים לכל גיל, לכל רמת קושי ולכל נוף שיתחשק לנו.
ישראל היא פנינה בכל הנוגע לאפשרות לטיולים. קטנה קטנה אבל מציעה את כל קשת האפשרויות. מטיולי טבע מרהיבים שכוללים מדבריות, הרים, עמקים, נחלים שוקקי מים, יערות וחופים ועד לטיולי יום בערים גדושות היסטוריה וסיפורים.

קיימות תכניות טיולים רבות לכל הגילאים. חוגי טיול לילדים או תכניות טיולים מאורגנים למבוגרים בהם יוצאים לטיול פעם בחודש. תכניות אלה מאד מגוונות ועשירות ומוצעות בדרגות קושי שונות ובמגוון רחב של מסלולים ונושאים עם מיטב המדריכים.
אם אתם מחפשים מסגרת בה תוכלו לצאת לטיול מבלי לחשוב ולתכנן הרבה, או אפילו מבלי לנהוג אל היעד, תוכלו למצוא טיולים למבוגרים המציעים ממסלולים אתגריים למיטיבי לכת או מסלולים קלים עם קטעי הליכה קצרים. טיולי קיימים טיולים למבוגרים במתכונת הכוללת לינה בת יומיים או שלושה בבתי מלון או אכסניות נוער. בסיורים מסוג זה ניתנת העשרה מעמיקה יותר בכל אתר וניתנת ההזדמנות ליהנות מכל מקום עד למיצוי מלא של מידע לגבי כל אתר.
 

קיימים סיורים הנחלקים לנושאים ולא רק לפי אזורים. טיולים כגון:  סיורי מורשת ותקומה, טיולי בשבילי הטבע, צמחיה ופריחה, תצפיות על בעלי חיים, סיורי היכרות עם קהילות ייחודיות, סיורים ארכיאולוגיים, סיורים חקלאיים עונתיים הכוללים קטיף, גדיד ועוד, מוזיאונים, גלריות, טיולים עירוניים, טיולי דת (כמו סיורים באתרי נצרות ואסלאם) ועוד.

חשוב לציין כי בכל המסגרות הללו, גם למבוגרים, וגם בחוגי הטיולים לילדים, קיים צוות מורשה הכולל מדריך מוסמך, חובש ומלווה בנשק ונהגים מורשים.

 עסוקים מדי לתכנונים?

שכחו מהכול. במסגרות חוגי הטיולים השונים כל שעליכם לעשות הוא לקום בבוקר ולהכין את המימייה והכריך לדרך. לא תצטרכו לפתוח מפות, ספרי הדרכה או בכלל לקבל החלטה לאן נוסעים היום. הסילבוס נקבע מראש, ולכם נותר רק להגיע.
החוגים הללו בהחלט יעשירו את עולמכם ויספקו לכם חוויה בלתי נשכחת. עכשיו, משבגרתם, תוכלו להתרווח בכיסא וסוף סוף ללמוד משהו :)