×
 הפעלות למבוגרים -  מסיבות - עושים סדר: ציוד ונותני שירות לאירועים

עושים סדר: ציוד ונותני שירות לאירועים

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כאשר אתם רוצים לארגן אירוע, יש הרבה מושגים שאתם צריכים לדעת. עיקר המושגים, הם בתחום הציוד והשירות לאירועים. אנו נעשה לכם סדר, ונכיר לכם את כל עולם המושגים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מארגנים אירוע:

הפקת אירועים בחיק הטבע:

כאשר אתם מארגנים אירוע בטבע הפתוח, אתם צריכים להכיר כמה מושגים חשובים:

1.       אוהלים להשכרה: פעמים רבות, כאשר האירוע נמצא בשטח הפתוח, יהיה צורך בהשכרת אוהל. בדרך כלל, מטרת האוהל יהיה ישיבה לאכילה. לא תמיד הסועדים ירצו לשבת סביב שולחנות בחום או בקור. לפעמים, מטרת האוהל תהיה עבור פינות ישיבה ומנוחה. לפעמים, יהיו צורך בשני אוהלים או יותר באירוע אחד.

2.      שולחנות וכיסאות להשכרה: בכל אירוע, המשתתפים יושבים לאכול סביב שולחנות וכסאות. לארוחה בוחרים בדרך כלל בשולחנות עגולים, או במלבנים ארוכים מאוד וצרים. על מנת להרגיש כמו באולם אירועים, מומלץ לשכור עבור הישיבה סביב שולחנות האוכל כיסאות מאלומיניום.

3.      פופים, ספות ושולחנות קטנים: לצד אזור האוכל, בדרך כלל, יהיה באירועים מתחם של פינת ישיבה. בפינה יהיו ספות קטנות ונמוכות, פופים, מחצלות, ופינות ישיבה קטנים.

4.      מערכת כלי אוכל: בכל אירוע, חשוב שלדאוג למערכת כלי האוכל. בדרך כלל, מומלץ להזמין מערכת כלי אוכל מכלים רגילים, ולא חד פעמיים. בדרך כלל, חברות ההשכרה, אוספות את הכלים המלוכלכים לקופסאות, ועובדי החברה שוטפים את הכלים במטבחים שלהם, ולא בשטח.

5.      שירותים ניידים: חשוב להשכיר שירותים ניידים כאשר הפעילות הינה בשטח פתוח. ישנן מספר גדול של חברות הנותנות שירות בתחום זה.

6.      במת פעילות: כאשר יש תכנית אומנותית, מומלץ לשכור במה עבור ההופעה. לפעמים, הבמה לא צריכה להיות גדולה, ויכולה להיות קטנה.

7.      הסעות: כיצד המשתתפים יגיעו לאירוע? חשוב לברר נקודה זו עם משתתפים. בעת הצורך, מומלץ לשכור הסעות.

הפקת אירוע לילדים בתוך העיר או המושב:

1.      ג'ימבורי לילדים- כדאי לשכור מתקני ג'ימבורי עבור הילדים הקטנים. הילדים הקטנים משתעממים די מהר. המתקנים ייתנו להם עניין, ויעסיקו אותם במהלך האירוע. במידת האפשר, כדאי לשכור שמרטפית עבור הילדים בג'ימבורי.

2.      מתנפחים: כאשר האירוע עבור ילדים, מומלץ לשלב מתנפחים בחלק מתוכנית האירוע. בריא מאוד לילדים להוציא את המרץ בצורה חיובית במהלך האירוע.

3.      מתקני מים: ביום קיץ חם, מומלץ לשכור עבור הילדים מתנפחים עם מים, או מתקני סירות פדלים. כאשר האירוע בטח הפתוח ביום חם, מתקני מים יקררו ויצננו את הילדים. בדרך זו, הילדים יהיו רעננים ורגועים יותר.

4.      הצללה בחצר- בכל מקום בו תבחרו לקיים את האירוע בשעות היום, חשוב ליצור הצללה.

5.      דוכני ממכר מזון לילדים- דוכנים אלו, מוסיפים גיוון לאירוע. בדרך כלל, הדוכנים יהיו: דוכן להכנת פופקורן, דוכן להכנת צמר גפן מתוק.

6.      מערכת הגברה- חשוב מאוד לשכור מערכת הגברה איכותית ומקצועית.

כל מה שקשור לחשמל:

1.      פנסי תאורה- חשוב לשכור פנסי תאורה איכותיים, שיקרינו על כל המתחם.

2.      שרשרת נורות- על מנת שהמתחם יהיה מואר בצורה הטובה ביותר, מומלץ לקשט את השטח בשרשרת נורות. מומלץ להוסיף גם נורות צבעוניות בשביל היופי.

3.      תאורה מתחלפת- בשביל אווירת ריקודים תוססת. מומלץ לשכור עמוד פנסים עם צבעים מתחלפים.

4.      איש טכני: חשוב מאוד שאיש בעל יכולת טכנית מקצועית, ילווה את האירוע. תפקידו יהיה לדאוג לתקינות החיבורים החשמליים השונים. איש המקצוע הטכני, יחבר את מערכות התאורה וההגברה אל הגנרטור החשמלי.

לסיכום:
הפקת אירוע, הינה מלאכה מורכבת, הדורשת היכרות עם נותני השירות הרלוונטיים, וסוג הציוד הנדרש. לכן, הכנו לכם רשימה בסיסית של הציוד הנדרש לכם. שיהיה לכם אירוע מוצלח. 


 הפעלות למבוגרים -  מסיבות - טיפים לבחירת אטרקציות לאירועטיפים לבחירת אטרקציות לאירוע
 הפעלות למבוגרים -  מסיבות - אטרקציות לאירועים מיוחדות למבוגריםאטרקציות לאירועים מיוחדות למבוגרים
 הפעלות למבוגרים הפעלות למבוגרים -  מסיבות - מה עושים כשיש סיבה למסיבה?מה עושים כשיש סיבה למסיבה?