×
קורסים סדנאות פנאי ותחביבים -  קליעה - עובדות מעניינות על פעילויות קליעה

עובדות מעניינות על פעילויות קליעה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

קליעה היא מושג נרחב למדי שכולל בתוכו תחומים רבים של פעילויות. המכנה המשותף בין כולם הוא למעשה "ירי" או זריקה במטרה לפגוע. כן, תאמינו או לא, בחלק מהפעילויות מדובר בספורט אולימפי של ממש! קיימים מועדוני קליעה בארצנו אשר מציעים שלל פעילויות כגון מטווחים של קליעה ברובה או אקדח, חץ וקשת ועוד!

בענפי הקליעה האולימפיים הללו מתחרים נשים וגברים כאחד. במהלך אימון קליעה התלמידים מתרגלים את יסודות הירי כגון: נשימה נכונה, מכוון, לחיצת הדק, ריכוז ועוד. התלמידים אף מתרגלים ירי על מטרות אולימפיות במטרה לשפר את כישורי הירי של המתאמן. לא נדרשת כל היכרות מוקדמת עם תחום הירי והפעילות מתאימה לכל הגילאים החל מגיל 12 ומעלה. ענף הקליעה נחשב לאחד הענפים המובילים במספר מדינות אירופה.

יתרונו הברור של תחום הקליעה הוא סיוע, בין היתר, בשיפור יכולת הריכוז, הנחישות והעמידה בלחץ של המתאמן. המתאמן נדרש למקד את עיניו, ולגייס את כל שרירי גופו ואת תודעתו להצלחה במשימה. יתרון גדול בפעילות מסוג זה הוא הניתוק המובהק משאר הפעילויות היום יומיות. בעוד אנו חיים במרוץ בלתי פוסק, כאן, אין מקום לשיטוט אינטרנטי "בין לבין" בטלפון הנייד, נדרש ריכוז שיא ושימת לב לפרטים.

מבחינת בטיחות, טובי המדריכים פועלים ועושים את המיטב לשמירה על כללי הבטיחות במרחב הקליעה כדי למנוע חבלות ופגיעות מיותרות ומסוכנות. מיותר לציין כי במועדוני הקליעה לסוגיו (אף בפיינטבול ולייזר טאג הנחשבים לפחות מסוכנים) קיימים סטנדרטים ותקני בטיחות עולמיים אשר על מועדון הקליעה לעמוד בהם.

אם ברצונכם לעסוק בפעילות מאתגרת, חברתית ברובה, מזרימת אדרנלין ושוברת שגרה, תוכלו להירשם לאחד ממועדוני הקליעה או לאחד מחוגי הקליעה באזורכם וליהנות מזמן של כיף בלתי פוסק.