×
לימודי
 מוסיקה, שיעורי
 מוסיקה, חוגי
 מוסיקה, קורסי
 מוסיקה, פעילויות מוסיקה -  חצוצרה - עובדות מעניינות על החצוצרה

עובדות מעניינות על החצוצרה

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

חצוצרה היא כלי נשיפה ממשפחת כלי הנשיפה ממתכת (פליז או סגסוגת משודרגת) ובעלת שלושה שסתומים המאריכים או מקצרים צינורות אוויר ובכך יוצרים צלילים בגובה שונה.

במשפחת החצוצרות קיימים סוגים רבים של חצוצרות עם מאפיינים שונים, כגון: חצוצרה בסי במול, חצוצרה בדו, פלוגל הורן ועוד. לחצוצרות ניתן להוסיף תוספות שונות ובטווח מחירים לא גדול.

כולנו מכירים את צליל החצוצרה השובב, ונזהה חצוצרה בלי בעיה. היא ביססה את מקומה בעולם המוזיקה מרגע המצאתה ועד היום וניתן למצוא אותה בכל הסגנונות, מקלאסי, דרך לטיני, ג'אז, רוק ועד לפופ!

אם הנך חדש בעולם החצוצרות, כדאי שתתייעץ מבעוד מועד עם מומחה בתחום, עם מורה או נגן מקצועי שיכוון אותך לגבי לימודים, רכישה או שכירת כלי בתשלום חודשי.  עדיף להתנסות מעט בנגינה לפני ההחלטה על רכישת חצוצרה ולקבוע שיעור ניסיון עם מורה לחצוצרה או להתייעץ עם חצוצרן מקצועי, בד בבד עם השכרת הכלי לתקופת התנסות ראשונית של שלושה חודשים. מספר חודשים הם זמן סביר דיו כדי להבין עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בחצוצרה.

אם החלטת על שכירת חצוצרה, דאג שיהיה זה כלי שנוח ונעים לך לנגן עליו. על כל חצוצרה להשכרה באשר היא להיות מטופל אצל מומחה לכלי נשיפה כדי להימנע מקשיים מיותרים במהלך הדרך. הלימוד והאימון גם ככה אינם עניין של מה בכך, אז כדאי שהכלי יהיה תקני ונוח ולא יעכב את התפתחותך.

חשוב לזכור כי הצעדים הראשונים בנגינת חצוצרה אינם קלים, גם בהשוואה לכלים אחרים וסביר להניח שבהתחלה יהיה מעט קשה עבורך להפיק ממנה צלילים או אפילו להחזיק אותה כראוי. חשוב מאוד גם למצוא מורה טוב לחצוצרה ושיהיה ביניכם חיבור טוב. אפשר למצוא מורה פרטי לחצוצרה או לימוד נגינה במסגרת קונסרבטוריון למוסיקה או בית ספר למוסיקה.

לאחר שלושה חודשים של שיעורי נגינה רצופים תוכל להבין ולגבש דעה עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בחצוצרה ואז כאמור, להתחיל לחשוב על רכישת חצוצרה.

תוכל לבחון חצוצרות שונות בעצמך או בעזרת המורה שלך או נגן חצוצרה מקצועי, להשוות ביניהם ולבחור לעצמך את החצוצרה הטובה ביותר מביניהם.


הרשמות אינטרנטיות לחוגים - החלטה כלכלית נטו