×
קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל -  סדנאות יין - סדנת יין חווייתית – אירוע בלתי נשכח!

סדנת יין חווייתית – אירוע בלתי נשכח!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל


בין אם אתם מהאנשים שלא מרגישים בהבדל בין טעמי היינות השונים ( "מה זה חשוב? העיקר שיש בזה אלכוהול!")
או בין אם אתם מהמשקיעים בטקס פתיחת הבקבוק, טועמים ומאשרים את היין בשם כל היושבים בשולחן המסעדה - ככל הנראה אתם אוהבים יין. 
היין, משקה עתיק יומין, אשר מסמל כל כך הרבה דברים, חגיגה, אבל, חברה, תרבות, משתה, רומנטיקה ועוד, קיבל תמיד היה וככל הנראה תמיד יקבל מקום של כבוד בכל אירוע בחיינו. ישראל מובילה בחקלאות העולמית ובפרט בגידול גפנים למאכל וליין והדבר הוליד יקבים מובילים. גם יקבים מסחריים וגם יקבי בוטיק יוקרתיים אשר מייצרים יינות ייחודיים מזני ענבים מיוחדים.

ביקבים הגדולים והקטנים כאחד, מתקיימות סדנאות יין אשר מציעות ערב חווייתי של הדרכה בנושא יין, טעימת יינות ולמידה בנוגע להבדלים בין הזנים ובין סוגי היין השונים.  בשנים האחרונות סדנאות אלו חרגו מגבולות היקב וכיום ניתן להזמין כמעט לכל אירוע סדנת יין מותאמת אישית שתבטיח ערב שכולו כיף, לא משנה אם אתם מבינים גדולים או חבר'ה שפשוט רוצים "לתפוס ראש" ועל הדרך ליהנות מבילוי קצת שונה.

הסדנאות מתאימות לחברות, לימי גיבוש, למסיבות רווקים ורווקות, לימי הולדת ואף לכל מי שמעוניין להרחיב את הידע שלו בתחום היין.
ייננים מיקבי הבוטיק יגישו לכם את מיטב היינות אשר מוצעים למכירה ביקב ויסבירו לכם על תהליך הייצור, גידול הענבים, תהליך ההכנה ועל רזי התעשייה כולה.

שוויו של בקבוק יין טוב עשוי להגיע לאלפי דולרים, שאלתם את עצמכם פעם מדוע? ומה ההבדל בין יין לבן ליין אדום? מה זה בוז'ולה ומהו ריזלינג? מה אני יותר אוהב - מרלו או קברנה? איזה יין מתאים למנה בשרית ואיזה לחלבית ומדוע?
על כל השאלות הללו תוכלו לקבל תשובות ברורות ומדויקות בסדנאות היין השונות והכל תוך בילוי מהנה במיוחד.

סדנאות היין עוסקות במידע הבסיסי אודות יין, ההיסטוריה שלו ומוצאו. תזכו ללמוד קצת על הכימיה והביולוגיה של היין והענבים, תלמדו לטעום יין ולזהות את המאפיינים, הריחות והטעמים שלו.
תלמדו לפתוח בקבוק, איך לקרוא (ולהבין!) את הכיתוב על גבי תוויות הבקבוקים, כיצד לשמור על יין שכבר נפתח ועוד.
אם תבחרו בסדנת יין באחד היקבים תזכו אף לקבל סיור מודרך ביקב ולראות במו עיניכם את תהליך הייצור. כמובן שבמהלך הסדנה תזכו לטעום ממגוון יינות רחב ותלמדו להבדיל בין יין ליין. טעימה מודרכת תאפשר לכם לשים לב לטעמים החבויים בכל אחד מהיינות שתטעמו שגם אם שתיתם אותו אלף פעם לא הרגשתם אותם.

אל דאגה - לא יתנו לכם לשתות על בטן ריקה וכמובן שבסדנאות אלה מוגשים גם לחמים וגבינות שגם מסייעים בספיחת האלכוהול בין יין ליין וגם מאפשרים לטעם אחד לחלוף לפני שטועמים יין אחר.

מעתה, כשתשבו בחברת אהובים, חברים, בני זוג, בפגישת עבודה או בזמן שתארחו את יקיריכם בביתכם, תוכלו להתאים את סוג היין לארוחה, תוכלו לטעום בעת ההגשה ולא סתם להעמיד פנים שאתם יודעים מה אתם עושים. הסדנה תתרום לכם רבות ותעשיר את עולמכם בתחום יוקרתי ונחשב.


לחיים!