×
פעילויות
 באוויר הפתוח, שיעורים
 באוויר הפתוח, קורסים
 באוויר הפתוח, חוגים באוויר הפתוח -  סדנאות בטבע - סדנאות תחת כיפת השמיים!

סדנאות תחת כיפת השמיים!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

סדנאות תחת כיפת השמיים!

אם ננסה לרגע להיזכר כיצד העברנו את זמננו בילדותנו היינו וודאי עונים בהתרפקות מה שהיינו משחקים עם חברים בחוץ מתחת לבית או מתרוצצים בשכונה. תחשבו על זה רגע, כיום, מרבית הילדים מבלים בבית או במקום סגור וממוזג אחר ונראה כי הם כמעט ולא מבלים או משחקים באוויר הפתוח.


ייתכן שהמצב הביטחוני והחשש שלנו ההורים גרם לכך, או העלאת המודעות לסכנות האפשריות ביציאת ילד לבדו מהבית, אולי בגלל התפתחות הטכנולוגיה שמספקת כיום בילוי ממושך ולא דורשת דבר מלבד ישיבה מול המסך, ואולי כי נוספו לנו 300 ערוצי טלוויזיה ומי בכלל צריך עוד משהו בחיים. בשורה התחתונה - הילדים שלנו מבלים הרבה יותר בבית ופחות מדי בחוץ. עובדה מצערת למדי.

אם נמנה לרגע את היתרונות הרבים של שהייה בחוץ, הן למבוגר והן לילד וודאי נגלה ששהייה בחוץ היא דבר נחוץ ומעשיר מאד. המשחק בחוץ מסיר את המגבלות השונות שיש במשחק בתוך הבית. אפשר לרוץ במרחב הפתוח ולשפר את הכושר הגופני מבלי לחשוש מהחלקה על האריחים, אין מניחה מקפיצה והשתוללות או חשש לשבירת חפצים ורהיטים, אפשר לתרגל מיומנויות כמו זריקת ותפיסת כדור, שיפור מיומנויות מוטוריות גסות כגון חפירת בורות, דחיפת נדנדה ומשיכת עגלה. אפשר לטפס! (איזה כיף זה לטפס על מתקנים או עצים!), או סתם לשחק תופסת ולרדוף אחרי חברים, ובכך לשרוף קלוריות, להוציא אנרגיות ולשמור על חיוניות הגוף. האוויר הצח תורם גם להתפתחות המוח, ומסייע למיקוד וריכוז אשר עשוי לעודד הצלחה בלימודים.

יתרון נוסף הוא יתרון חברתי מובהק, שהרי משחק בחוץ מעודד משחק עם אחרים, יצירת קשרים חדשים ומפתח כישורים חברתיים ומעלה בטחון עצמי. אור השמש הטבעי מגרה את בלוטת האצטרובל, אשר גורמת לנו להרגיש מרוצים ושמחים יותר.

 

וזה רק לילדים?

חד משמעית לא. גם אתם יכולים לקחת חלק בפעילויות חוץ בסדנאות בטבע, אשר יתרמו לכם רבות. אם זה עם הילדים במסגרת משפחתית תוכלו ליהנות מנסיעה משותפת באופניים או צעידה משותפת, תוכלו להצטרף לכל אחת מהפעילויות שמנינו כאן, או לחליפין למצוא מסגרת המותאמת במיוחד למבוגרים.

קיימות סדנאות רבות למבוגרים, החל מסדנאות בישול ואמנות וכלה בסדנאות ספורטיביות אשר זירת ההתרחשות שלהם היא האוויר הפתוח. תוכלו למצוא זמן כדי לשבור את שגרת יומכם וליהנות מסדנה בכל תחום שמדבר אליכם ולקבל את מלוא היתרונות של שהייה בחוץ תוך כדי. אנחנו לא מעניקים עצמנו את מתנת החוץ בתוך שגרת יומנו ולכן חשוב לעצור מדי ולפנק את עצמנו במעט אוויר.