×
חוגי
 מחול, קורסי
 מחול, שיעורי
 מחול, פעילויות
 מחול, לימודי מחולקורסי
 התעמלות ותנועה, חוגי
 התעמלות ותנועה, שיעורי התעמלות ותנועה -  תנועה,  מחול ותנועה - מעט על מחול ותנועה שכדאי לכולנו להפנים וליישם!

מעט על מחול ותנועה שכדאי לכולנו להפנים וליישם!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

הגוף שלנו הוא כלי מדהים. יש לו זיכרון רגשי. הוא ואנחנו זה אחד. ישות חיה ונושמת. יש לנו צורה וצבע, אורך נשימה, קול משלנו ותנועות ייחודיות רק לנו שאין לאף אחד אחר. כשאנו רואים מישהו קרוב ללבנו מתקרב בצעדיו לקראתנו מיד נזהה אותו לפי ההליכה. אם יש לנו ידיים ורגליים ואנו יודעים ללכת - למה הכוונה בזיהוי לפי "הליכה"? אנו מזהים את התנועות שמייחדות אותו. שמבטאות את האדם שאנו מכירים.

החתימה האישית שלנו בעולם היא הרבה מעבר לקול שלנו, למראה שלנו, לריח שאנו משאירים אחרינו, לאנרגיה שאופפת אותנו ושאנו מקרינים. מלבד המכלול האדיר הזה שעושה אותנו למי שאנחנו יש בנו גם תנועה.

התנועה הייחודית לנו ואשר מזוהה עמנו מתחילה בכפות הרגליים ומסתיימת בראש. יש שיודעים להפריד בין אצבעות הרגליים ויש שלא. יש שינפחו נחיריים כאשר הם מדברים ברצינות, ויש שינשכו שפה כשהם חשים באווירה רומנטית… על דבר אחד ניתן להסכים, כשאנו נזכרים במישהו אהוב, תמיד ניזכר בניואנסים הקטנים שלו.

משחר ההיסטוריה בני האדם הביעו עצמם בדרכים שונות. הרבה לפני המצאת השפה נהגנו לאותת לאחרים על סכנה מתקרבת, על פוטנציאל ציד, על מיקום מזון לליקוט. את האותות האלה שידרנו באמצעות קול ותנועה.

התנועה היא חלק מעמנו מאז ומעולם. ולא רק כדי לנוע ממקום למקום אלא כדי להעביר מסר.

כך גם במחול. מחול מספר סיפור. לכל עם יש את הסיפור שלו, התרבות שלו, ההיסטוריה, הצבעים, האקלים, הלבוש והקצב. כך שמאז ומתמיד המחול היה כלי אוניברסלי לספר סיפור של מקום וזמן. עם השנים, ועם התפתחות תחומי האמנות השונים, התפתח גם המחול לכדי כלי לביטוי ואמירה אישית. עם הזמן קמו ועלו כוראוגרפים שהחליטו לחרוג מגבולות הפולקלור ולהעניק למחול במה לביטויים האישי, בעוד הם מנצחים על הרקדנים אשר משמשים ככלי משחק במופע שרקמו.

כיום ישנם כל כך הרבה סגנונות מחול נפלאים ומרגשים וכמעט בכל עיר גדולה ניתן למצוא מרכזים ומורים אשר מתמחים בהוראת כל סוגי המחול הללו. בין הסוגים השונים ניתן למצוא ג'אז, בלט קלסי, היפ הופ, טנגו, ריקודים סלוניים, ריקודי פולקלור, ריקודי עם, פלמנקו, ריקודים לטיניים, ריקודי שורה, סטפס, מחול מודרני לסוגיו ועוד.

כדי להכיר ולהתרשם מסגנונות המחול הרבים אפשר להיכנס ליו-טיוב ולצפות בכל אחד ואחד מהם ולחוש מה מתאים לכם.
ריקוד הוא של כולם ואם להבת התנועה בוערת בכם תוכלו ודאי למצוא מסגרת מתאימה ומזמינה, שתאפשר לכם לבטא את התשוקה הזאת.
הריקוד הוא חלק מכל אחד ואחד מאתנו, וגם הביישנים ביותר - אלו המכריזים בקולי קולות על "שתי רגליים שמאליות" ודאי נהנים לזוז ולפזז בדלתיים סגורות. ריקוד הוא ריפוי.
תנו לגוף שלכם את החופש התנועתי שמגיע לו ואת הבריאות הנפשית, הרגשית והפיזית לה הוא זקוק, בין אם במסגרת חוג שתעזור לכם להבין איפה הידיים והרגליים, ובין אם בבית בסלון.
כי לרקוד זה לכולם.
תנו לעצמכם דרור, שימו מוזיקה ותנשמו מכל איבר בגופכם.
הגוף כבר יזוז לבד עם הקצב.