×
מעונות למען מענה

מעונות למען מענה

מאת אמאל'ה - מנוע החיפוש להריון לידה ילדים ומשפחה

מרביתנו מכירים לפחות אדם אחד בעל צרכים מיוחדים...

אז למה שלא נתעמק קצת בנושא ונדע לפחות על משהו אחד שיכול לעזור להם ולשפר להם את איכות החיים?

קיימות מסגרות שונות של דיור חוץ ביתי וכל משפחה יכולה לבחור את סוג המסגרת המתאים ביותר לצרכי בן המשפחה עם הצרכים המיוחדים.

קבלו שלושה סוגים של מעונות:

1.      מגורים אצל משפחות אחרות של אומנה. בין אם מכירים את בעל המוגבלות ובין אם לא, המשפחה אומנת מאחרת לתקופת זמן מוגבלת או למיתות את בעל המוגבלות ומקנה לו בית חם , אוהב ותומך.

2.       מעון פנימייה או מעון משפחתי- המעון המשפחתי יעיל במקרים של מוגבלות חמורה או נכות פיזית קשה. המעון דוגל באווירה של משפחתיות מחבקת. הוא קולט בעיקר ילדים בגילאי 6-14 שצריכים עזרה בביצוע פעולות יומיומיות ושגרתיות. צוות המעון עוזר בסבלנות ובהקשבה לילדים שעבורם זוהי מתנה מצילת חיים.

סוג נוסף של מעון הוא מעון הפנימייה. מעון זה בניגוד למעון המשפחתי, קולט מוגבלים לא רק מבחינה פיסית, אלא גם מבחינה רגשית ומסייע להם גם בפן זה. המעון הוא במתכונת של פנימייה וכולל שירותי לינה, צוות שזמין כל הזמן וכן שלוש ארוחות ביום.

3.      מסגרת נוספת היא הדיור המוגן. בשונה מהמסגרות האחרות, היא מאפשרת שילוב תרבות בחיי היומיום והקהילה. היא מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד וקיימת במגוון אזורי הארץ השונים- מהצפון ועד הדרום, בעיר או בכפר ומתאיה את עצמה לצרכים מיוחדים מגוונים.

יש כמה מסגרות של דיור מוגן ומגוון - דירות הכשרה- שהן מכשירות את הגרים בהן לחיים עמצאיים ונטולים עזרה בעתיד, דירות טיפוליות לעד שמונה דיירים, הוסטל לנוער עם בעיות שהן מורכבות- מסגרת לנערים בגילאי העשרה עם בעיות שכליות ותפקודיות, המסגרת ממוקמת קרוב למוסד חינוכם. בנוסף יש גם הוסטל לאנשים בוגרים אך צעירים, שדומה להוסטל הנוער, רק שהשהות של עומדת על שנתיים. והאחרון הוא דירות לווין שהוא המשך ישיר להוסטלים, ומעניק מסגרת תומכת לאנשים שיכולים לנהל את חייהם באופן חלקי.

תמיד טוב להרחיב את האופקים, במיוחד שמדובר באוכלוסיות חלשות שזקוקות לעזרת כולנו.