×
חוגי
 ספורט, קורסי
 ספורט, פעילויות
 ספורט, לימודי
 ספורט, שיעורי ספורט -  אתלטיקה קלה - מספר עובדות על אתלטיקה קלה

מספר עובדות על אתלטיקה קלה

מאת חוגחוג - מנוע החיפוש לחוגים ופנאי של ישראל

אתלטיקה קלה היא ענף ספורט הקיים עוד מתקופת יוון העתיקה ועד היום היא נחשבת לאחד מענפי הספורט המרכזיים בעולם. אתלטיקה קלה כוללת ארבעה ענפי ספורט מרכזיים: הליכה, ריצה, זריקה וקפיצה. התחרויות האולימפיות העיקריות הנן בתחומי האתלטיקה הקלה.

תחומי ההליכה בהם מתקיימות תחרויות אולימפיות הנם הליכת 50 ק"מ והליכת 20 ק"מ.

מרחקי הריצה בתחרויות האתלטיקה הקלה הנם החל מריצת מאה מטר ועד לריצת מרתון, ריצה של כ – 42 קילומטרים. כמו כן, קיימות תחרויות ריצת משוכות, ריצה במסלולי מכשולים ומרוצי שליחים.
ענפי הזריקה בהם מתקיימות תחרויות אולימפיות הנם: הטלת כידון, פטיש, כדור ברזל וזריקת דיסקוס. תחרויות הקפיצה של האתלטיקה הקלה כוללות קפיצה לגובה, לרוחק, קפיצה במוט וקפיצה משולשת.

ענף נוסף של האתלטיקה הקלה הוא תחרויות לנשים ותחרויות לגברים. תחרויות הנשים מכונות קרב 7 וכוללות תחרות בשבעה ענפים שונים של האתלטיקה הקלה (ומכאן מקור השם).

קרב 10, זוהי תחרות האתלטיקה הקלה לגברים, הכוללת תחרות בעשרה ענפים שונים (וגם מכאן – מקור השם).

אתלטיקה קלה אינה נחלתם של ספורטאים אולימפיים בלבד, עוסקים בה גם בקנה מידה ארצי וגם כתחביב. כדאי לכל אדם, במסגרת יכולותיו הגופניות, לאמץ לעצמו ענף של אתלטיקה קלה לעסוק בו, הדבר ישפר את הן בריאותו הפיזית והן את מצב רוחו.
כאשר עוסקים בפעילות אירובית כשלושת רבעי שעה לפחות, משחרר המוח אנדורפינים. חומרים אלו תורמים לשיפור ניכר במצב הרוח. הליכה, למשל, היא פעילות כזו.

תמיד ניתן גם לצאת להליכה נמרצת ואחר כך להתרווח בכורסא מול ערוץ הספורט ולצפות בתחרויות מעוררות השראה של אתלטיקה קלה, לקינוח (במקום לאכול שוקולד וגרעינים).